/ marca.com

Endrick dał wygraną olimpijskiej reprezentacji Brazylii [VIDEO]

Brazylijczycy walczą o bilet do Paryża i wygrali pierwsze spotkanie z Boliwią 1:0. Jedynym strzelcem gola był Endrick.

Endrick w barwach reprezentacji Brazylii. (fot. Getty Images)

W Wenezueli rozpoczął się turniej przedolimpijski, a gwiazdą pierwszego meczu drużyny Ramona Menezesa z Boliwią okazał się Endrick. Zawodnik, który w lipcu tego roku trafi do Realu Madryt, był ofensywnym punktem odniesienia reprezentacji Brazylii U-23.

Zaledwie cztery minuty po rozpoczęciu spotkania gracz Palmeiras wykorzystał podanie od Johna Kennedy'ego, aby znaleźć się w sytuacji sam na sam przed boliwijskim bramkarzem i strzelić gola na 1:0, a wszystko po świetnym ruchu, dzięki któremu wyprzedził obrońców.

Endrick nie miał wielu okazji, aby zabłysnąć, ale te zaczęły pojawiać się w drugiej połowie, gdy raz jeszcze trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Mecz zakończył się wynikiem 1:0, a w sobotę Brazylijczyków czeka kolejne spotkanie, gdy ich rywalem będzie Kolumbia, która w pierwszym meczu przegrała 0:3 z Ekwadorem.