Porażka Castilli

W 20. kolejce Primera Federación Castilla przegrała z Sanluqueño 1:2. W pierwszej połowie z boiska wyleciał Edgar, a w drugiej błąd skutkujący golem popełnił Cañizares. Madrytczycy odpowiedzieli jedynie trafieniem Aparicio.

Gonzalo w Castilli (fot. Getty Images)

Castilla wraca z Andaluzji z pustymi rękami. Przegrała z walczącym o utrzymanie Sanluqueño 1:2. Od 44. minuty Królewscy grali w osłabieniu. Co ciekawe, w obu meczach z tym rywalem madrytczycy otrzymywali czerwoną kartkę w pierwszej połowie. W październiku udało się wygrać, ale dzisiaj zabrakło szczęścia. Było blisko odrobienia dwubramkowej straty, lecz skończyło się tylko na trafieniu Aparicio.

Raúl postawił dzisiaj na grę trójką obrońców, ale to nie zaskoczyło rywali, którzy wyszli na prowadzenie tuż po upływie pierwszego kwadransa. Po dośrodkowaniu z prawej strony uderzał Nacho Ramón, Cañizares z trudem obronił jego strzał, ale był bezradny przy dobitce debiutującego w barwach Andaluzyjczyków Zelu. Castilla w ofensywie prezentowała się dosyć słabo. Przed przerwą to gospodarze byli bliżej podwyższenia prowadzenia. Szansę miał Airam, lecz dobrze interweniował Cañizares. Sytuacja madrytczyków dodatkowo się skomplikowała w 44. minucie. Edgar otrzymał czerwoną kartkę i zostawił drużynę w osłabieniu.

Gra z jednym zawodnikiem więcej pozwoliła Sanluqueño na całkowite przejęcie inicjatywy. Castilla miała niewiele do powiedzenia i starała się bronić. Udawało się to aż do błędu popełnionego przez Cañizaresa. Gospodarze wykorzystali go z zimną krwią i Nacho Ramón podwyższył prowadzenie. Raúl zareagował, przeprowadzając potrójną zmianę. Później jeszcze wprowadził na murawę Aparicio, który po kilku minutach zdobył kontaktową bramkę, wykorzystując dośrodkowanie Viníciusa Tobiasa. Królewscy w dziesiątkę próbowali doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie wydawało się, że Palacios był faulowany w polu karnym, lecz sędzina nie zdecydowała się na podyktowanie rzutu karnego.

Sanluqueño – Real Madryt Castilla 2:1 (1:0)