Oceny zawodników po meczu z Granadą

Real Madryt wygrał u siebie z Granadą 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Rywale nie oddali ani jednego celnego uderzenia, więc Łunin mógł trochę odpocząć od interwencji. Z piłką radził sobie bardzo dobrze i nie popełnił żadnego błędu. Spokojny i dobry występ Ukraińca.

2. Carvajal

Grał tylko w pierwszej połowie i nie można mu nic zarzucić. W obronie był niemal bezrobotny, praktycznie nie tracił piłek, a większość czasu spędzał i tak na połowie rywala. Solidny występ.

22. Rüdiger

Wielu kibiców chce, by wreszcie odpoczął, ale… można było odnieść wrażenie, że właśnie taki mecz jak wczoraj jest dla niego pewnym odpoczynkiem. W defensywie miał bardzo mało pracy, a w rozegraniu spisywał się bardzo solidnie, o czym świadczy choćby 6 celnych długich podań na 6 prób.

4. Alaba

Żaden inny zawodnik Realu nie zaliczył tylu interwencji w obronie co on. Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie można mu nic zarzucić w kwestii pracy w defensywie. W rozegraniu piłki standardowo nieoceniony – miał aż 112 kontaktów z piłką, podawał z 95-procentową celnością i często po prostu przesuwał akcje do przodu.

23. Mendy

Solidne zawody Francuza. Tak jak pozostali zawodnicy spędzał mnóstwo czasu w ofensywie. W obronie był praktycznie bezrobotny, wszystkie jego podania były celne (71/71). Wygrywa rywalizację z Franem Garcíą i fizycznie wygląda coraz lepiej. Miał też mały udział przy trafieniu na 2:0.

8. Kroos

Pan profesor. Nie tylko zaliczył piękną asystę, ale jeszcze bardziej niż zwykle był metronomem zespołu. Wszystkie akcje przechodziły przez niego, a on rozrzucał piłkę do partnerów. Jeden z najlepszych występów Toniego w tym sezonie.

15. Valverde

Jego charakterystyka pozwala na wsadzenie go na każdą pozycję w pomocy i praktycznie zawsze wiadomo, że sobie poradzi. Bardzo dobrze wychodziły mu też długie podania. Szkoda, że w drugiej połowie nie wykorzystał świetnego podania Bellinghama.

21. Brahim

Bardzo dobry występ Brahima. Zdobył ważną bramkę na 1:0, ale co nie mniej ważne, cały czas szukał gry, pokazywał się do podań i miał ogromną chęć pomagania drużynie w ataku. Przy tak defensywnie nastawionym rywala jego postawa była nieoceniona. Niewątpliwie wykorzystuje szansę pod nieobecność wielu kontuzjowanych graczy. Gdyby miał więcej szczęścia, skończyłby mecz z dwiema asystami, ale dwukrotnie w dobrych okazjach mylił się Bellingham.

5. Bellingham

We wczorajszym meczu był bardziej pomocnikiem niż napastnikiem i raczej jednym z rozgrywających niż kończących. I tak miał dwie świetne okazje – raz uderzył niecelnie, a raz bramkarz poradził sobie z jego strzałem, a chwilę później i tak wynik podwyższył Rodrygo. Bellingham pokazał za to kilka ciekawych zagrań do przodu, przede wszystkim prostopadłe podanie do Valverde w drugiej połowie.

11. Rodrygo

Miewał przestoje w grze, w których znikał na dłuższe fragmenty, ale koniec końców zrobił swoje i potwierdził dobrą dyspozycję strzelecką. Miewał ostatnio lepsze mecze, ale prawdopodobnie zmęczenie dało się we znaki. Tym bardziej może cieszyć jego udział w tym ważnym zwycięstwie.

14. Joselu

Grał ponad 70 minut, a zaliczył mniej kontaktów z piłką niż Łunin. Nie miał łatwości w znajdowaniu pozycji strzeleckich jak w starciu z Napoli, oddał tylko jedno uderzenie (zablokowane). Często, aż pięciokrotnie był łapany na spalonym. Nie dał zbyt wielu powodów do pochwał, choć trzeba zwrócić uwagę na jego podanie do Brahima przy trafieniu na 2:0.