Ostatnie domowe mecze z Realem Sociedad [VIDEO]

Real Madryt w ostatnich domowych meczach z Realem Sociedad miał naprawdę sporo problemów. Cztery ostatnie pojedynki to da zwycięstwa Los Blancos i dwa remisy.

Sezon 2022/23: Real Madryt 0:0 Real Sociedad SKRÓT

W ubiegłym sezonie Real Madryt podejmował Real Sociedad na Estadio Santiago Bernabéu w 19. kolejce. Drużyny były odpowiednio na drugim i trzecim miejscu w tabeli, ale dzieliło je sześć punktów. W pierwszej połowie blisko zdobycia gola byli Vinícius (dwukrotnie) czy Kroos, ale finalnie piłka nie znalazła się w siatce. W drugiej połowie Królewscy dalej naciskali, ale nie potrafili pokonać Álexa Remiro. Dla gości mógł trafić za to Takefusa Kubo, ale jego strzał odbił Courtois. Szczególnie w tym spotkaniu zawiódł Viní, który przy lepszej skuteczności mógł skompletować nawet hattricka.

Sezon 2021/22: Real Madryt 4:1 Real Sociedad SKRÓT

W ostatnim do tej pory mistrzowskim sezonie Real zagrał u siebie z Baskami w 27. serii gier. Przed tym spotkaniem Los Blancos byli zdecydowanym liderem, z ośmioma punktami przewagi nad drugą Sevillą. Po dziesięciu minutach meczu, na prowadzenie wyszli goście po skutecznym wykonaniu rzutu karnego przez Mikela Oyarzabala. Ta bramka otrzeźwiła Królewskich, którzy ruszyli do ataku i jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. Były to dwa fantastyczne trafienia z dystansu autorstwa Eduardo Camavingi oraz Luki Modricia. Po przerwie gospodarze nie ściągnęli nogi z gazu, a swoje trafienia zanotowali Karim Benzema (z rzutu karnego) oraz Marco Asensio.

Sezon 2020/21: Real Madryt 1:1 Real Sociedad SKRÓT

W sezonie 2020/21 na Estadio Alfredo Di Stéfano Real Sociedad przyjechał w 25. kolejce. W pierwszej części gry groźne strzały oddali Marco Asensio czy Luka Modrić, ale na posterunku był Remiro. Na początku drugiej połowy to jednak goście wyszli na prowadzenie za sprawą Portu, który uderzył głową nie do obrony. Królewskich było w tym meczu stać tylko na remis, który zapewnił gol Viníciusa Júniora.

Sezon 2019/20: Real Madryt 3:1 Real Sociedad SKRÓT

W mistrzowskim sezonie 19/20 Real Madryt podejmował Real Sociedad na Bernabéu w 14. kolejce. Goście z kraju Basków błyskawicznie wyszli na prowadzenie po fatalnym błędzie Sergio Ramosa. Kapitan Królewskich sprezentował piłkę Willianowi José, a byłemu napastnikowi Castilli udało się sprytnie pokonać Courtouis. W 37. minucie do remisu doprowadził Karim Benzema, który umieścił piłkę w siatce po świetnej wrzutce Luki Modricia z rzutu wolnego. Do przerwy 1:1. Jednak tuż po zmianie stron znów pokazał się chorwacki pomocnik, wystawiając futbolówkę Fede Valverde. Urugwajczyk oddał strzał zza szesnastki i po rykoszecie piłka wpadła do bramki. Fantastyczny mecz Modricia trwał, a zawodnik zamknął go spektakularnym golem z woleja na kwadrans przed końcem.