Zasłużona porażka Castilli

Castilla w pierwszej kolejce Primera División przegrała 1:2 z Linense. Królewscy prowadzili, lecz nie byli w stanie utrzymać korzystnego rezultatu.

Castilla rozpoczęła rywalizację w Primera División RFEF od porażki. Królewscy byli w stanie jako pierwszy strzelić bramkę, lecz po dobrym początku przyszła znacznie słabsza reszta meczu. Linense odwróciło losy rywalizacji i tak naprawdę Andaluzyjczycy mogli wygrać znacznie wyżej. Blancos ratowali się poprzez dobrą postawę Luisa Lópeza oraz Pablo Ramóna. Mimo wszystko do defensywy można mieć sporo zarzutów. Castilla przegrała dzisiaj całkowicie zasłużenie.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Castilli. Już w 5. minucie Latasa dał Królewskim prowadzenie. Świetnie akcję rozpoczął Arribas, a później Latasa wykończył dośrodkowanie Santosa. Po kilkudziesięciu sekundach mogło być 2:0. Pablo Ramón próbował zaskoczyć Mirasa z dużej odległości i zabrakło mu niewiele. Niewykorzystana szansa szybko się zemściła. W 10. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Następnie Castilla przeżywała trudne chwile na murawie. Gila i Luis López zdołali zatrzymać dwie groźne akcje Linense, ale w końcu piłka wpadła do bramki Królewskich. Na listę strzelców wpisał się Coulibaly. Andaluzyjczycy poszli za ciosem i znów pokonali Lópeza, lecz sędzia odgwizdał spalonego.

Dosyć długo w drugiej połowie trzeba było czekać na akcję w wykonaniu Castilli. Dobrą okazję miał Morante po świetnym podaniu Arandy, lecz nic z tego nie wyszło. W odpowiedzi do ataku ruszyło Linense i znów Luis López musiał ratować Blancos. Kolejne zmiany w Castilli nie przynosiły efektów. Brakowało pomysłu na rozbicie obrony gospodarzy. Próby dośrodkowań były dalekie od ideału i Miras wcale nie musiał się wysilać. Na sam koniec to Linense było bliskie podwyższenia prowadzenia. Znów znakomicie interweniował López, najlepszy gracz Castilli w dzisiejszym spotkaniu.

Linense – Real Madryt Castilla 2:1 (2:1)
0:1 Latasa 5’ (asysta: Santos)
1:1 Jesús Muñoz 10’
2:1 Coulibaly 26’ (asysta: Dorrio)

Linense: Miras, Loren, Mena, Jesús Muñoz, Fran Morante, Masllorens (Bandaogo 60’), Coulibaly (Chironi 88’), Dorrio (Lavela 75’), Koroma, Ñito González (Cham 88’), Iván Martín (Oliva 46’).

Real Madryt Castilla: Luis López, Gila, Santos, Pablo Ramón, Carrillo (Marvin 55’), Peter (Guðjohnsen 80’), Blanco, Iván Morante (Dotor 71’), Arribas, Theo (Aranda 55’), Latasa.