Porażka Castilli w drugim sparingu

Rezerwy uległy Mirandés 1:2

Castilla ma już za sobą drugi test podczas pretemporady. Królewscy tym razem zagrali z Mirandés i przegrali 1:2, chociaż należy przy tym podkreślić, że rywale występują na poziomie Segunda División. Jedynego gola dla rezerw zdobył Dotor. Wynik w tym momencie nie jest najważniejszy, a ocena samej gry jest pozytywna. Trzeba również pamiętać, że ciągle kadra, którą ma do dyspozycji Raúl, jest daleka od tej, jaka przystąpi do walki w Segunda División B.

Początkowe minuty spotkania należały do Mirandés. Skończyło się do golem w 19. minucie. Martín Merquelanz dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, a Ismael interweniował na tyle niefortunnie, że wpakował futbolówkę do własnej bramki. Królewscy ruszyli do odrabiania strat, ale mogli to robić głównie za pomocą kontrataków. Posiadanie piłki należało do gości. Bardzo dobrą okazję miał Pedro, który uderzał głową tuż przed przerwą, jednak nie zdołał pokonać Limonesa.

W drugiej połowie, po zmianach w składzie, Castilla prezentowała się lepiej. Udało się przejąć kontrolę nad piłką i mecz zaczął przypominać wymianę ciosów. W 62. minucie Mirandés powiększyło przewagę. Bardzo dobrą indywidualną akcją popisał się Ohemeng. Odpowiedź Castilli była natychmiastowa. Królewscy odebrali piłkę na wysokości pola karnego rywali i Dotor zmniejszył straty. Blancos starali się doprowadzić do remisu. Okazję mieli Baeza i Guerrero, jednak nie udało im się trafić do siatki. Futbolówka wylądowała w bramce Mirandés w 84. minucie, ale sędzia dopatrzył się faulu Latasy. Castilla przegrała, ale zaprezentowała się dobrze, co pozwala patrzeć z optymizmem na następne spotkania.

Real Madryt Castilla – Mirandés 1:2 (0:1)
0:1 Ismael 19’ (samobójczy)
0:2 Ohemeng 62’
1:2 Dotor 64’ (asysta: Álvaro)

Real Madryt Castilla:
I połowa: Belman, Guille, Chechu, Mario Gila, Ismael, Sintes, Dotor, Jordi, Marvin, Rodrigo, Pedro.
II połowa: Luis López, Cuenca, Pablo Ramón, Santos, Sergio López, Dotor, Sintes (Guerrero 66’), Baeza, Jordi, Álvaro, Latasa.

Mirandés: Limones, Carlos Julio, Odei, Sergio González, Kijera, Cerrajería, Jon Guridi, Martín, Matheus, Ohemeng, Rodrigo Sanz (grali również: Enric, Andrés García, Álvaro Rey, Lucas, Molpe).