/ x.com

Courtois do kibiców Atlético: Ja 2 Ligi Mistrzów, wy 0

Kibice Atlético Madryt opublikowali gesty bramkarza Realu Madryt w ich kierunku przy schodzeniu z boiska.

Thibaut Courtois w derbach. (fot. Getty Images)

Nie wiadomo, kiedy dokładnie miała miejsce poniższa sytuacja (w przerwie, przy przerwaniu meczu czy po jego zakończeniu?), ale widać na niej, jak Thibaut Courtois schodzi do tunelu razem z trenerem bramkarzy Luisem Llopisem i wyraźnymi gestami pokazuje do krzyczących coś fanów Atlético Madryt (nie da się stwierdzić, czy są to obelgi): „Ja 2, wy 0”. Oczywiście chodzi najpewniej o zdobyte tytuły Ligi Mistrzów.

Fani Rojiblancos wnoszą o ukaranie Courtois za prowokacje. Cały czas wiele osób ze środowiska Atleti utrzymuje, że to Belg jest odpowiedzialny za przerwanie meczu, bo machał ręką do trybuny z chuliganami. Niezmiennie podkreślamy, że była to jego reakcja na przyśpiewkę, którą usłyszał tuż przed golem na 1:0.

Przypomnijmy, że wygrane Ligi Mistrzów wypominał także Vinícius, ale w starciu z Koke, kapitanem Atlético Madryt.