/ marca.com

Oyarzabal prawdopodobnie nie zagra z Realem Madryt

Piłkarz opuszczał wczoraj stadion o kulach i wszystko wskazuje na to, że czeka go kilka tygodni przerwy.

Mikel Oyarzabal. (fot. twitter.com)

Pierwszy mecz Hiszpanii po EURO zakończył się bezbramkowym remisem i niepokojącym obrazem na końcu spotkania: Mikel Oyarzabal opuszczał boisko w medycznym pojeździe. Napastnik zderzył się w końcowych minutach meczu z Rajkoviciem i złapał się za lewą kostkę.

Oyarzabal uspokoił sztab medyczny, kończąc mecz, ale kiedy sędzia zagwizdał ostatni raz, odczuwał duży ból. Po rozmowie z lekarzami i kolegami z drużyny położył się na murawie i nie był w stanie samodzielnie opuścić boiska.

„Nie wygląda to dobrze, ale mamy nadzieję, że to nic poważnego. Boli go i ma lód na nodze”, powiedział Ayoze zaraz po meczu. „Właśnie widzieliśmy tę kostkę i nie wygląda to dobrze, oby jutro sytuacja się poprawiła”, dodał Zubimendi. Służby medyczne również nie są zbyt optymistyczne, jeśli chodzi o tę kostkę, która wykręciła się po zderzeniu z serbskim bramkarzem. Czekają jednak na badania, aby dokładniej postawić diagnozę. Oczywiście Oyarzabal jest wykluczony z meczu ze Szwajcarią, a istnieją obawy, że może to być długotrwała kontuzja, tym bardziej iż gracz opuszczał stadion o kulach.

Oyarzabal doznał już poważnej kontuzji w marcu 2022 roku, kiedy zerwał więzadło krzyżowe podczas treningu po zderzeniu z Portu. To poważne uraz, po którym długo wracał do formy, ale ostatecznie pokonał go i zapomniał o nim minionego lata, kiedy strzelił zwycięskiego gola w meczu przeciwko Anglii. Kibice Realu Sociedad wstrzymali oddech, widząc jak zawodnik opuszcza boisko, obawiając się, że może być to ponownie kontuzja kolana, ale teraz ich uwagę przyciąga kostka. „Nie wygląda to dobrze” – zgodnie powtarzają wszyscy w zespole.

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że 27-latek niemal na pewno nie zagra z Realem Madryt, z którym Real Sociedad będzie mierzył się po przerwie reprezentacyjnej, a dokładnie w sobotę 14 września o godzinie 21:00. W zespole z Kraju Basków kontuzjowani są też Aritz Elustondo, Hamari Traoré, Álvaro Odriozola i Arsen Zacharian.