Oceny zawodników po meczu z Las Palmas

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Las Palmas 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał większych szans przy uderzeniu Moleiro, które było praktycznie idealne. W drugiej połowie nie miał problemu ze złapaniem prostej piłki i dobrze radził sobie na przedpolu. Raz musiał odważniej wyjść z bramki, gdzie było blisko poważniejszego zderzenia z Militão, ale na szczęście nie ucierpieli ani zawodnicy, ani Real. Plus także za skrócenie kąta, gdy Sandro wychodził sam na sam.

17. Lucas Vázquez

Przez większość spotkania dostosował się do poziomu prezentowanego przez drużynę. Niby dawał opcję rozegrania do boku, ale brakowało mu czegoś dodatkowego z przodu. Kiedy w końcu to dał – udział przy wywalczeniu rzutu karnego był bowiem ewidentny – spadł o kilka poziomów niżej. Jego występ po bramce na 1:1 był niewytłumaczalnie zły. Za udział przy trafieniu trzeba go jednak pochwalić.

3. Militão

Bardzo słabo wszedł w mecz i już w piątej minucie popełnił serię błędów, które razem z błyskiem graczy rywala i pomyłkami jego kolegów dały trafienie dla Las Palmas. Od tego momentu spisywał się bardzo dobrze, ale od stopera tej klasy trzeba wymagać przede wszystkim bezbłędności w defensywie. Są elementy, za które można go chwalić, ale tak poważna chwila słabości po prostu nie powinna mu się przytrafić.

22. Rüdiger

Zaspał w sytuacji, gdy Sandro znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Courtois, ale zespół nie stracił w tej sytuacji gola. Poza tym spisywał się dość poprawnie. Miał dwie szanse na zdobycie bramki w krótkim czasie, ale najpierw Cillessen poradził sobie z jego mocnym uderzeniem z dystansu, a chwilę później jego główka została zablokowana przez obrońce Las Palmas.

23. Mendy

Nijaki występ Francuza. W obronie pilnował swojej strony, a przy faulu na kartkę można mieć wątpliwości, czy w ogóle doszło do przewinienia. Grał dość wysoko ustawiony i w takich sytuacjach musimy wymagać od niego nieco więcej. Ani jednej próby dryblingu, ani jednej próby dośrodkowania i ostatecznie ani jednej próby zaskoczenia rywala. Trudno się dziwić Ancelottiemu, że szukał innego rozwiązania.

14. Tchouaméni

Tchouaméni z pierwszej połowy był fatalny. Wiecznie spóźniony, bez chęci podjęcia walki, z bojaźliwością (tak jak przy golu). Zachowywał się tak, jakby mecz był już wygrany, a on nie grał o punkty, tylko w meczu charytatywnym. Po przerwie było już dużo lepiej. Zaczął wygrywać stykowe piłki, więcej biegał i lepiej się ustawiał. Miał też udział przy wywalczeniu rzutu karnego, uruchamiając Lucasa na prawej flance. Nierówny występ Francuza, ale druga połowa daje jakieś nadzieje, choć świetna sytuacja, w której posłał piłkę obok bramki, może niepokoić…

8. Valverde

W pierwszej połowie był niewątpliwie najlepszym piłkarzem Realu Madryt. To on miał też najlepszą okazję do strzelenia gola, ale Cillessen dobrze sobie poradził, a do dobitki nikt się szczególnie nie kwapił. Fede w perspektywie całego meczu był jednym z nielicznych, przy których nie ma żadnych wątpliwości co do chęci i ambicji od pierwszej do ostatniej minuty.

10. Modrić

Luka nie może tak grać. Gdy jest na boisku, chcielibyśmy widzieć jego ambicję w walce o piłkę, i chęć do tworzenia gry. Wczoraj nie było ani tego, ani tego. W defensywie wybierał pasywność, a w ofensywie – przede wszystkim najprostsze rozwiązania. Nie było u niego widać głodu gry, a wręcz przeciwnie. Real po jego zejściu grał lepiej niż wtedy, kiedy był na boisku, ale rzecz jasna nie jest jedynym czy głównym winnym utraty punktów. Plus za dwa bardzo dobre dogrania z rzutów rożnych do Rüdigera i Tchouaméniego.

21. Brahim

Liczba niewymuszonych strat była zatrważająca. Marnował proste piłki, tak, jakby obcy zabrali mu wszelkie moce, które wyróżniały go w poprzednich miesiącach. Większość kibiców Realu cieszyła się, widząc jego nazwisko w wyjściowej jedenastce, ale w żaden sposób nie obronił decyzji Ancelottiego. Jeden z najsłabszych meczów Brahima w koszulce Realu.

7. Vinícius

Brawo za wykorzystaną jedenastkę, chęci i… tyle. Las Palmas dobrze radziło sobie z Vinim, który nie mógł przedrzeć się lewą flanką. Od początku meczu szukał Mbappé, ale nie zawsze podejmował najlepsze możliwe decyzje, także względem Francuza.

9. Mbappé

Znów nie zachwycił. Oczywiście robił wiele, by znaleźć pozycje do strzałów i w ten sposób pomóc drużynie, ale ewidentnie mu to nie wychodziło. Oddał aż 9 uderzeń i ponad połowa z nich (5) została zablokowana. Udanie dryblował (5 udanych dryblingów), ale rywale wspólnymi siłami potrafili go powstrzymać. Najbardziej szkoda sytuacji po podaniu Ardy i świetnym wbiegnięciu w pole karne Las Palmas. Mimo wszystko przy takim nastawieniu i takiej grze w końcu coś powinno wpaść…

20. Fran García

Jego przygotowanie fizyczne może imponować, kilka razy dzięki temu zatrzymał rywali. Po wejściu na boisko dobre zagrania przeplatał złymi. Ani jedno z jego trzech dośrodkowań nie dotarło do zawodnika Realu, ale to właśnie zachowanie Frana i szybkie założenie pressingu spowodowały przejęcie piłki na połowie rywala, co doprowadziło kilka sekund później do podyktowania rzutu karnego. Poprawny występ Frana.

11. Rodrygo

Niedługo po wejściu na boisko w swoim stylu przedarł się z prawej flanki i znalazł pozycję do strzału, ale uderzył prosto w bramkarza. Wydawało się, że to może być zapowiedź odważnej i skutecznej gry Rodrygo, ale w dalszej części meczu zabrakło właśnie tego typu akcji. Gorzej od Brahima nie było, ale on też nie zachwycił.

15. Arda Güler

To była solidna zmiana Turka, który po wejściu posłał kilka bardzo ciekawych piłek. Raz jego dośrodkowanie z rzutu wolnego mogło doprowadzić do bramki samobójczej, a później jego zagranie doprowadziło do podyktowania rzutu karnego. W samej końcówce też był bardzo aktywny: po jego podaniu dobrą okazję miał Mbappé, a oba strzały Endricka (z woleja i głową) były możliwe właśnie dzięki jego podaniom. Wprowadził sporo pozytywnego zamieszania w ofensywie i po takim występie jego akcje prawdopodobnie powinny stać wyżej niż Rodrygo czy Brahima. Obecnie jest po prostu w lepszej formie niż ta dwójka.