Oceny zawodników po meczu z Atalantą

Real Madryt wygrał w Warszawie z Atalantą 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał wiele typowo bramkarskiej pracy. Dobrze radził sobie z dośrodkowaniami Atalanty, która często zmuszała go też do wybijania długich piłek. To nie wychodziło mu najlepiej, ale po jego interwencji przy uderzeniu Pašalicia mogliśmy o tym zapomnieć. Jedną wspaniałą paradą sprawił, że należy go wymieniać wśród bohaterów starcia o Superpuchar Europy.

2. Carvajal

Do pewnego momentu grał dosyć spokojnie. Angażował się w rozegraniu piłki, ale trudno go było wyróżnić za grę w ataku. Dobrze jednak radził sobie w obronie, a zwłaszcza po starciu z Lookmanem był nabuzowany. Pozostawał jednak bezbłędny i był bardzo trudny do przejścia. Solidny mecz Daniego, który wszedł w ten mecz praktycznie bez pretemporady.

3. Militão

W pierwszej połowie był bliski strzelenia gola samobójczego, ale uratowało go spojenie słupka z poprzeczką. Zaliczył co najmniej dwie kluczowe interwencje w obronie, które uratowały Królewskich. To między innymi dzięki niemu Real zachował czyste konto.

22. Rüdiger

Zaliczył solidne spotkanie. W defensywie praktycznie zawsze był tam, gdzie być powinien. To jego imponujący powrót powstrzymał Lookmana, gdy ten wychodził sam na sam z Courtois.

23. Mendy

W defensywie tradycyjnie trudno było mu się postawić. Kilka razy jego mądre zachowanie pomogło Realowi w utrzymaniu się przy piłce. Do tego nie można zapomnieć o udziale Mendy’ego przy golu na 1:0. To on wygrał pojedynek główkowy, po którym Real przechwycił piłkę na połowie rywala i mógł wykorzystać swój bardzo dobry moment. Szkoda, że nie zawsze koledzy – zwłaszcza w końcówce – go dostrzegali, gdy wbiegał do przodu. Robił to dość rzadko, a nawet gdy ruszał, zwykle szło to na marne.

14. Tchouaméni

Być może to właśnie po nim najbardziej było widać brak rytmu meczowego. Często potrzebował większej liczby kontaktów, by dobrze opanować piłkę i ją podać, co sprzyjało Atalancie w stosowaniu skutecznego pressingu. W pierwszej połowie jego łatwa strata piłki mogła przynieść gola Lookmana, ale na szczęście Rüdiger był na posterunku. Tchouaméni nie rozegrał jednak aż tak złego meczu. W defensywie był nieoceniony. Pod względem interwencji w obronie był na drugim miejscu w zespole (8, najwięcej Militão – 11).

8. Valverde

Z „ósemką” był jeszcze lepszy. Do harówy dołożył niezwykle ważne trafienie. Ten mecz był zresztą dla niego właśnie taki jak ten gol – był zawsze dokładnie tam, gdzie był potrzebny. Pozycja „dziewiątki” – proszę bardzo. Asekuracja lewej strony, prawej, zejście do stoperów, by pomóc przy górnych piłkach? Proszę bardzo. Przed państwem jeden z najbardziej uniwersalnych i najlepszych zawodników na świecie.

5. Bellingham

Fantastyczny zawodnik. Można przed telewizorami rozpływać się nad jego grą, ale na żywo sprawia jeszcze lepsze wrażenie. Dla takich graczy chodzi się na stadiony. Kto widział go wczoraj na własne oczy, ten na pewno nie żałuje.

11. Rodrygo

To nie był mecz, po którym w internecie roiłoby się od jego efektownych akcji i kombinacji. Dołożył jednak swoje trzy grosze. W pierwszej połowie zmarnował doskonałą okazję po podaniu Viniego, gdy uderzył lewą nogą w poprzeczkę. Jego praca została jednak wynagrodzona w drugiej połowie. To on przejął piłkę na połowie Atalanty, a cała akcja – także z udziałem Viniego i Bellinghama – zakończyła się golem Mbappé na 2:0. Pozostawał w cieniu pozostałej trójki w ofensywie, ale mimo wszystko nie irytował tak jak w wielu momentach poprzedniego sezonu.

7. Vinícius

Jego dobre momenty mogą zwalić z nóg. Mógł skończyć mecz na pewno z lepszym bilansem. Może mieć pretensje do Rodrygo za zmarnowanie podania z końcówki pierwszej połowy, ale też do samego siebie, gdy nie wykorzystał sytuacji sam na sam po podaniu Jude’a. Na pewno ma jeszcze pole do poprawy, ale i tak z jego strony płynęło bardzo duże zagrożenie.