Turcja przegrywa z Węgrami, pół godziny Ardy

Turcja przegrała 0:1 sparing z Węgrami, a Arda Güler pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Pierwsza połowa przebiegła pod znakiem walki w środku pola. Delikatną przewagę mieli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka całkiem dogodnych sytuacji, między innymi po dośrodkowaniu Szoboszlaia z rzutu wolnego. Turkowie równiez kilka razy potrafili zagrozić bramce Gulacsiego, ale generalnie oglądaliśmy dwa zespoły, które próbują przejąć jakkolwiek grę w środkowej strefie i żadnej z nich szczególnie nie udawało się tego zrobić. To druga połowa rozpoczęła się od emocji, bo zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry w polu karnym ręką zagrywał Ünal, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Dominik Szoboszlai.

Węgrzy od tego momentu poczuli się znacznie swobodniej i byli bardzo blisko podwyższenia prowadzenia, ale praktycznie cudem uratowali się goście dzięki interwencji obrońcy z linii bramkowej. W 61. minucie na boisku pojawił się Arda Güler. Pomocnik Królewskich pokazywał w każdym dotknięciu ogromną jakość techniczną, ale przy kilku starciach z rywalami widoczne też było to, czego mu wciąz brakuje, a więc możliwości fizyczne. Potrafił z łatwością minąć dwóch rywali i wyłożyć piłkę koledze, by chwilę później spektakularnie upaść po starciu z silniejszym rywalem. Raz doszło do małego spięcia między nim a Szoboszlaiem, ale ta sytuacja nie eskalowała w nic większego.

W samej końcówce strzał zza pola karnego oddał jednak Kleinheisler, fatalną interwencję zanotował bramkarz, Günok, i do odbitej przed niego piłki dopadł Schafer, trafiając do siatki. Analiza VAR pokazała jednak, że wcześniej strzelec był na spalonym. Węgry wygrywają więc 1:0, a Arda dostał od selekcjonera około pół godziny. Pokazał błysk techniczny, ale widać, że brakuje mu rytmu meczowego.

Węgry – Turcja 1:0 (0:0)
1:0 Szoboszlai 48' (rzut karny)

Węgry: Gulacsi; Balogh (67' Dárdai), Lang, Szalai; Nego (46' Bolla), Nagy, Schafer, Kerkez (60' Nagy); Sallai (80' Kleinheisler), Szoboszlai; Varga (80' Adam).

Turcja: Günok; Çelik (77' Aktürkoğlu), Kabak, Akaydin, Yilmaz (27' Müldür); Yüksek, Kökçü (61' Güler); Akgun (77' Yilmaz), Çalhanoğlu, Yildiz (77' Uzun); Ünal (61' Yazici).