Hiszpania przegrywa z Kolumbią

Hiszpania przegrała 0:1 z Kolumbią w towarzyskim meczu rozegranym na Stadionie Olimpijskim w Londynie. Joselu rozegrał 62 minuty, a Dani Carvajal całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Gerard Moreno oddaje strzał na bramkę Camilo Vargasa. (fot. Getty Images)

Pierwsza połowa pod względem samej gry przebiegała pod znakiem dominacji Hiszpanów, którzy nie potrafili przełożyć tego na okazje bramkowe. Większe posiadanie piłki i prawie dwa razy więcej podań od rywala dało efekt w postaci zaledwie jednego celnego strzału w wykonaniu Alejandro Grimaldo. Bohaterem tej najgroźniejszej sytuacji w pierwszych 45 minutach był natomiast debiutant w pierwszej reprezentacji Hiszpanii, Dani Vivian, który strzałem głową posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Camilo Vargasa.

W przerwie doszło do trzech zmian – w szeregach Hiszpanii na bramce zameldował się również debiutujący w kadrze Álex Remiro, a w zespole Kolumbii na murawie pojawili się Richard Ríos i były zawodnik Królewskich, James Rodríguez. Druga połowa zaczęła się od bardzo groźnego strzału Gerarda Moreno, jednak na posterunku był Vargas. Wraz z upływem kolejnych minut coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić Kolumbijczycy, którzy nabrali płynności w grze i strzałami w wykonaniu Jamesa zmuszali Remiro do kolejnych interwencji. Ta zmiana nastawienia w grze szybko przyniosła efekty, gdyż w 61. minucie Los Cafeteros wyszli na prowadzenie po bramce Daniela Muñoza, który wykorzystał świetną akcję Luisa Díaza.

Na reakcję selekcjonera Luisa de la Fuente nie trzeba było długo czekać, gdyż od razu po stracie bramki zdecydował się na trzy zmiany – na boisku pojawili się Álex Baena, Nico Williams i Álvaro Morata, którzy zmienili Mikela Oyarzabala, Gerarda Moreno i Joselu. Roszady te pomogły zatrzymać ataki w wykonaniu Kolumbii, ale jednocześnie nie przełożyły się na lepszą grę w ofensywie Hiszpanów, którzy nie potrafili już poważnie zagrozić bramce rywala. Warto odnotować, że w 83. minucie meczu na boisko wszedł Pau Cubarsí, który stał się drugim najmłodszym debiutantem w historii pierwszej reprezentacji Hiszpanii – w wieku dokładnie 17 lat i 60 dni znalazł się w tej klasyfikacji jedynie za Lamine'em Yamalem.

Joselu rozegrał w sumie 62 minuty i nie był w stanie oddać ani jednego strzału na bramkę rywala. Dani Carvajal natomiast pełne 90 minut spędził na ławce rezerwowych.

Hiszpania 0:1 (0:0) Kolumbia
0:1 Daniel Muñoz 61' (asysta: Luis Díaz)

Hiszpania: Raya (45', Remiro); Porro, Vivian, Laporte (83', Cubarsí), Grimaldo; Zubimendi, Merino; Sarabia (71', Lamine Yamal), Gerard Moreno (62', Baena), Oyarzabal (62', Nico Williams); Joselu (62', Morata)
Kolumbia: Vargas; Daniel Muñoz, Carlos Cuesta, Lucumí, Mojica; Castaño (45', Ríos), Jefferson Lerma; Jhon Arias, Carrascal (45', James), Luis Díaz; Cassierra (75', Santos Borré)

Hiszpanie swój kolejny towarzyski mecz rozegrają we wtorek 26 marca o godzinie 21:30 z Brazylią.