25. kolejka: Barcelona wymęczyła wygraną na Balaídos

Barcelona wygrała z Celtą Vigo w 25. kolejce Primera División.

Robert Lewandowski i Lamine Yamal cieszą się po golu dla Barcelony. (fot. Getty Images)

Barcelona przyjechała dzisiaj na Estadio Balaídos, gdzie spodziewano się wielu goli i ciekawego meczu. Pierwsza połowa spotkania mogłaby jednak zawstydzić niejeden mecz w Ekstraklasie, ponieważ obie drużyny rozgrywały piłkę w tak ślamazarnym tempie, że aż trudno było uwierzyć, iż jesteśmy w Vigo, a nie choćby przy alei Unii Lubelskiej w Łodzi. Sama końcówka pierwszej odsłony przyniosła jednak pierwszego gola, a pochwały należą się Robertowi Lewandowskiemu, który ładnym uderzeniem pokonał Guaitę.

Druga część rozpoczęła się od zmian w obu zespołach, a boisko opuścił między innymi Ronald Araújo i to właśnie być może Urugwajczyka zabrakło w 47. minucie, gdy do siatki przeciwko Barcelonie por enty trafił Iago Aspas, choć duża w tym zasługa Julesa Koundé, który w ostatnich tygodniach wyrasta na jednego z najgorszych i najbardziej pechowych stoperów w całej lidze.

Kolejne minuty przyniosły więcej ciekawych szans po stronie Celty, niż Katalończyków, ale mecz ostatecznie zakończył się wygraną 2:1 Barcelony, ponieważ Fran Beltrán postanowił kopnąć w cztery litery Lamine Yamala, a na jego nieszczęście wszystko działo się w polu karnym. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Lewandowski, ale jego strzał obronił Guaita, który niestety nie utrzymał żadnej nogi na linii. Rzut karny został słusznie powtórzony i tym razem Polak trafił do siatki. Xavi był blisko kolejnej kompromitacji, ponieważ znów nie potrafił znaleźć żadnej recepty na niemoc swojej drużyny, ale tym razem uratowało go idiotyczne zachowanie Beltrána. Na ten moment Barcelona traci do Realu Madryt siedem punktów, ale Królewscy mogą jutro znów odskoczyć na dziesięć oczek.