22. kolejka: Atlético ogrywa Valencię i wraca na podium

Atlético wygrało swój mecz 22. kolejki Primera División z Valencią i wróciło na trzecie miejsce w lidze.

Memphis Depay po golu strzelonym w meczu z Valencią (fot. Getty Images)

Po dzisiejszym zwycięstwie Girony nad Celtą nie oglądaliśmy zbyt wiele ciekawej akcji w Primera. Najpierw na południu Hiszpanii Cádiz podejmował Athletic i ten bezbramkowy remis był być może jendym z najgorszych spotkań tego sezonu w La Lidze. Następnie przenieśliśmy się na Sánchez Pizjuán, gdzie Sevilla podejmowała Osasunę. Niezależnie od zmian trenera, Andaluzyjczycy mają po prostu mało do zaoferowania czysto piłkarsko. Tym razem zremisowali 1:1, a dodatkowo czerwoną kartkę otrzymał Suso. Na koniec niedzielnych zmagań z kolei Atlético mierzyło się z Valencią, która przecież zadała im bolesną porażkę w pierwszej rundzie. Nie było łatwo, ale błysk geniuszu Griezmanna tuż przed przerwą przyniósł gola Lino, a w drugiej połowie bramkę dołożył Depay, dając Atleti awans na trzecie miejsce.