Dzisiejsze okładki

Porażki Barcelony i Girony w Pucharze Króla to najważniejsze kwestie poruszane na czwartkowych okładkach największych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

Article photo

„Królowa” – Sandra Sánchez, legendarna hiszpańska karateczka, mistrzyni olimpijska, Europy i świata, otrzymała nagrodę MARCA Leyenda podczas emocjonującego spotkania w Talaverze. „Jestem w szoku, bo nie mogę uwierzyć, że doświadczam czegoś takiego”.

„Nokaut” – bracia Williams, z Iñakim, który dopiero wrócił z Pucharu Narodów Afryki, powalili Barcelonę w dogrywce i sprawili, że Bilbao znalazło się w ekstazie. Bunt Mallorki przeciwko Gironie. „Finał” w twierdzy Los Rojiblancos. Simeone o nagraniach: „Myślą, że jesteśmy głupcami”.

Alcaraz: „Nie wiem, co się ze mną stało”. Bayern jest poirytowany grą Daviesa. Projektant toru w Madrycie ujawnia swoje sekrety.

AS

„Dużo Willamsa” – Iñaki dotarł do Bilbao o 11:00 po odpadnięciu z Pucharu Narodów Afryki, wszedł na boisko w drugiej połowie i strzelił gola na 3:2 w dogrywce. Nico dokończył strzelanie. Barcelona przegrywa kolejny tytuł i traci Balde. Xavi: „Odpadamy z podniesionymi głowami”.

Fiesta na Majorce. Piłkarze Aguirre strzelili trzy gole w pierwszych 45 minutach. Mallorca grała w dziesiątkę od 66. minuty i przy wyniku 3:1.

Metropolitano wyzwaniem dla Seviili. Pozyskany Moldovan znalazł się w kadrze Cholo. Mbappé dezorientuje wszystkich. Francuska prasa jest podzielona między pozostaniem a odejściem cracka. Zverev pozostawia Alcaraza bez nagrody. Niemiec wygrał w czterech setach z Hiszpanem, który był napięty i nieregularny.

Mundo Deportivo

„Zatopieni” – Barcelona z wielkim Lamine Yamalem, który zmarnował złotą okazję, postawiła się aż do dogrywki, którą rozstrzygnęli bracia Williams. Balde nabawił się kontuzji, Lewy i Lamine Yamal odwrócili losy meczu po golu straconym w 36. sekundzie, Sancet wyrównał, a San Mamés mogło świętować awans do półfinałów.

Marzenie wyparowało w ciągu pół godziny. Girona straciła trzy gole w 35 minut, a kiedy w końcu zareagowała, było już za późno. Piłarki Barcelony grają dzisiaj z Eintrachtem, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli. Ostatni bilet do półfinałów. Zverev powalił Alcaraza.

Sport

„Nokaut” – Barça przegrała w dogrywce po elektryzującym meczu, w którym drużyna Xaviego wyszła z opresji, by prowadzić z Athletikiem po golu otwierającym wynik, ale nie była w stanie dokończyć dzieła. Blaugrana nie ma już szans na tytuł, a w styczniu może jedynie pomarzyć o wygraniu ligi i Ligi Mistrzów.

Girona była bliska remontady przeciwko Mallorce, ale została wyeliminowana z Copa del Rey. Alcaraz odpada w Australii w meczu, o którym należy zapomnieć. Joel Parra: „Grudniowy spoliczkowanie było dla nas dobre”.