Girona i Barcelona odpadły z Pucharu Króla

Real Sociedad, Mallorca i Athletic są już w półfinale Pucharu Króla. Dziś odbędzie się ostatni ćwierćfinał, a na piątek zaplanowano losowanie par półfinałowych, w których drużyny zmierzą się w dwumeczach.

Iñaki Williams i jego młodszy brat, Nico, świętują bramkę Athleticu z Barceloną. (fot. Getty Images)

We wtorek rozpoczęły się pierwsze rozstrzygnięcia w ćwierćfinale Pucharu Króla. Real Sociedad pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 2:1 i jako pierwszy zagwarantował sobie udział w najlepszej czwórce tych rozgrywek.

Wczoraj Mallorca grała z Gironą i sprawiła sensację. Do przerwy wygrywała aż 3:0, a mimo walki do samego końca Girona nie była w stanie doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrała 2:3. Z jednej strony Katalończycy w rewelacyjnym sezonie nie sięgną po to trofeum, ale… mogą teraz w stu procentach skupić się na lidze. Są liderem, a to obecnie ich jedyne rozgrywki.

W drugim środowym starciu Athletic grał z Barceloną. Zaczął rewelacyjnie, już w pierwszej minucie Guruzeta otworzył wynik meczu, ale jeszcze w pierwszej połowie Barça wyszła na prowadzenie po golach Lewandowskiego i Lamine Yamala. Po przerwie Katalończycy potwierdzili, że mają problem z początkami. Sancet szybko strzelił na 2:2 i taki wynik utrzymywał się aż do doliczonego czasu pierwszej połowy dogrywki. Wtedy Iñaki Williams na raty znalazł sposób na Barcelonę i po raz drugi dał prowadzenie gospodarzom. Kropkę nad i postawił jego brat, który po 120 minutach meczu ustalił jego wynik.

Ćwierćfinały Pucharu Króla
Celta Vigo 1:2 Real Sociedad
RCD Mallorca 3:2 Girona FC
Athletic Club 4:2 FC Barcelona
Atlético Madryt – Sevilla FC (dziś o 21:00)

* * *

Pierwsze mecze półfinałowe Pucharu Króla odbędą się 6–8 lutego, a rewanże trzy tygodnie później, 27–29 lutego.