18. kolejka: Remis w szalonym meczu Atlético z Getafe, przełamanie Sevilli

Za nami pierwszy dzień 18. kolejki La Ligi. Z wygranych mogą cieszyć się kibice Valencii i Sevilli.

Osiemnasta kolejka La Ligi rozpoczęła się w Madrycie, gdzie Rayo mierzyło się z Valencią. W starciu zespołów ze środka tabeli górą były Nietoperze, które wygrały po ładnym trafieniu Sergiego Canosa. Był to niewątpliwie najprzyjemniejszy moment spotkania, które było po prostu złe. Obie drużyny dużo chętniej faulowały, niż oddawały strzały, czego zwieńczeniem była czerwona kartka dla Thierry'ego Correi.

W emocje obfitowało za to starcie Atlético z Getafe. Nie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy nie mogli odnaleźć swojego rytmu i byli tłamszeni przez agresywnie grających gości. Agresywny był też Stefan Savić, który jeszcze w pierwszej połowie wyleciał z boiska z dwiema żółtymi kartkami. Getafe jednak nie ruszyło, a dziurę w obronie wykorzystał Antoine Griezmann, który przed przerwą otworzył wynik meczu po dograniu Rodrigo Riquelme.

Po przerwie gola po akcji Masona Greenwooda strzelił Borja Mayoral i wyrównał wynik meczu. Atlético pomimo gry w osłabieniu nie było jednak zadowolone z jednego punktu. Mimo wyraźnej przewagi Getafe podopieczni Simeone byli bezlitośni w wykorzystywaniu błędów rywala. Najpierw kolejną pomyłkę Domingosa Duarte wykorzystał wprowadzony z ławki Álvaro Morata, a później walkę wręcz między Mario Hermoso a Damianem Suarezem sędziowie uznali za faul tego drugiego. Jedenastkę na gola zamienił Antoine Griezmann i było już 3:1 dla Los Colchoneros. W końcówce bramkę zdobył Óscar Rodríguez i wydawało się, że na więcej Getafe zabraknie siły, pomysłu i czasu. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla Los Azulones po zagraniu piłki ręką przez Riquelme, a rzut karny na gola zamienił Borja Mayoral. Ostatecznie na Cívitas Metropolitano padło aż 6 goli, a drużyny podzieliły się punktami. Aż 4 z 6 trafień zdobyli wychowankowie Realu Madryt: Mayoral (2), Morata i Óscar. Mogło być ich jeszcze więcej, gdyby skuteczniejszy był Juanmi Latasa…

W meczu rozgrywanym o tej samej porze Granada przegrała u siebie z Sevilllą 0:3, a decydujące trafienie dla gości zaliczył Sergio Ramos.