Juvenil A o włos od pierwszego miejsca

Juvenil A po dublecie Ikera Bravo jest już o włos od zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Odebrać by je mogło tylko bardzo wysokie zwycięstwo Bragi z Napoli.

Juvenil A wykonał zadanie na dzisiaj, pokonując Union Berlin 2:0. Dzięki temu Królewscy są już o włos od zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Braga do awansu potrzebuje w tym momencie zwycięstwa 8:0 z Napoli (przy założeniu, że nie otrzyma ani jednej żółtej kartki). Zwycięstwo madrytczykom zagwarantował dzisiaj Iker Bravo, który skompletował dublet.

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze trafienie Realu Madryt. Już w 4. minucie Yusi dograł do Ikera Bravo, który przyjęciem ustawił sobie piłkę do strzału i pokonał Steina. Wynik w pierwszej połowie już się nie zmienił mimo dużej przewagi madrytczyków. Union Berlin też próbował nieśmiało atakować, ale zdołał oddać tylko jeden strzał na bramkę Álvaro.

Tuż po zmianie stron Union stworzył sobie najlepszą sytuację w meczu, ale Álvaro na spółkę z Manuelem Ángelem zdołali uchronić drużynę przed stratą gola. Wynik spotkania został ustalony w 61. minucie. Świetną akcją na skrzydle popisał się Fortea, a Iker Bravo po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Union błyskawicznie próbował odpowiedzieć, lecz znakomitą interwencją w defensywie Joan Martínez zatrzymał atakującego gospodarzy. Królewscy też mieli swoje szanse, ale pozostali z dwoma golami na koncie. Całą fazę grupową zakończyli bez porażki i z zaledwie jedną straconą bramką.

Union Berlin – Real Madryt 0:2 (0:1)
0:1 Iker Bravo 4’ (asysta: Yusi)
0:2 Iker Bravo 61’ (asysta: Fortea)

Union Berlin U-19: Stein, Prosche, Ogbemundia (Ibrahimi 73’), Ackermann (Aliji 31’), Grunwald, Markgraf, Engelbreth, Kemlein, Schleinitz, Asanji (Kalayci 73’), Friedrich (Kramer 40’).

Real Madryt U-19: Álvaro González, Yusi, Manu Serrano, Joan Martínez, Fortea, Cristian, Manuel Ángel (Pol Duran 77’), Mesonero (Chema 66’), Palacios (Paulo Iago 83’), De Llanos (Yáñez 77’), Iker Bravo.