12. kolejka: Girona z kolejnym zwycięstwem

Po wyniku dotychczasowego współlidera, a więc Girony, czas rzucić okiem na układ tabeli.

Po wczorajszej bardzo zaskakującej porażce Atlético Madryt na Wyspach Kanaryjskich, sobotnią rywalizację rozpoczynała Girona wyjazdem na El Sadar. Osasuna jest jedną z drużyn, które mają za sobą nienajlepszą passę, więc gospodarze również desperacko potrzebowalu punktów. Pierwsza połowa była na remis, choć Rojillos naprawdę potrafili stworzyć zagrożenie swoimi kontratakami i wrócili do meczu pomimo trafienia gości. W drugiej połowie gospodarze wyszli nawet na prowadzenie 2:1, ale Katalończycy doprowadzili do remisu, następnie odwrócili wynik, a na koniec dobili Osasunę i wygrali 4:2. Girona kolejny raz odskakuje Królewskim na 3 punkty, ale w niedzielę każde potencjalne zwycięstwo da Realowi Madryt powrót na szczyt tabeli. Dzisiaj dojdzie jeszcze do hitowego starcia Sociedadu z Barceloną.