Oceny zawodników po meczu z Unionem

Real Madryt wygrał u siebie z Unionem 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Kepa

25. Kepa

Równie dobrze między słupkami mógłby wczoraj stanąć jego sobowtór wyciągnięty z pubu pod stadionem. Nie miał absolutnie nic do roboty. Union nie oddał ani jednego strzału, a Kepa zachował pierwsze czyste konto na Bernabéu.

17. Lucas Vázquez

Pod nieobecność Carvajala wskoczył do wyjściowej jedenastki i spisywał się… w kratkę. Miał wiele momentów, w których zbyt łatwo tracił piłkę wobec złych przyjęć, ale żaden zawodnik nie zaliczył tylu kluczowych podań. To właśnie po jego zagraniach bardzo dobre szanse mieli Joselu czy Rodrygo.

22. Rüdiger

Solidne zawody Niemca. Bez większych problemów wygrywał pojedynki z rywalami, przy niskim ustawieniu Unionu kłopotów nie sprawiało mu także rozegranie piłki.

6. Nacho

Zagrał nieźle, choć jego występ nie miał większej historii. Po raz pierwszy w tym sezonie zaczął mecz w pierwszym składzie, ale gdy trzeba było wprowadzić Frana, Ancelotti poświęcił właśnie Nacho.

4. Alaba

Rozpoczął spotkanie na lewej obronie, a kończył je jako stoper. Był zazwyczaj ustawiony bardzo wysoko, ale ostatecznie nie był w stanie zrobić różnicy, grając blisko linii bocznej.

18. Tchouaméni

Zanotował niezłe spotkanie, choć jego wejście w 37. minucie było niezwykle niebezpieczne. Nie tylko mógł zrobić krzywdę rywalowi, lecz także wylecieć z boiska. Na szczęście nie trafił rywala, choć brakowało tam dosłownie kilku centymetrów.

10. Modrić

To był dobry występ, ale do bardzo dobrego zabrakło czegoś więcej. Przechodziło przez niego mnóstwo piłek, był bardzo aktywny w poszukiwaniu piłki, ale mimo wszystko nie było w tym błysku czy magii.

12. Camavinga

Żaden zawodnik nie zaliczył większej liczby podań niż on, choć już w 66. minucie opuścił boisko. Zazwyczaj decydował się jednak na dość proste rozwiązania. Nie rozegrał złego meczu, jednak pasywność Realu w pierwszej połowie wynikała między innymi właśnie z takiej gry.

5. Bellingham

Znów mógł poczuć to, co w meczu z Getafe, ale jeszcze mocniej. Jego trafienie w doliczonym czasie gry dało Królewskim trzy punkty, co musi smakować znakomicie, zwłaszcza że był to jego pierwszy mecz w tych barwach w Lidze Mistrzów. Jude nie grał wielkiego meczu, choć jak zawsze nie można odmówić mu chęci. Miał też wielkie chęci na zdobycie bramki, na co znów wskazuje jego ruch w kluczowej dla losów meczu sytuacji.

11. Rodrygo

W pierwszej połowie cała jego gra była frustrująca. Grał słabo, podejmował złe decyzje, a w drugiej połowie gdy już było nieco lepiej z odnalezieniem sobie miejsca, pojawiła się nieskuteczność. Miał kilka bardzo dobrych okazji, ale znów kończy z niczym. Na razie nie potrafi wykorzystać nieobecności Viníciusa.

14. Joselu

Oddał aż 11 strzałów, a nie strzelił ani jednego gola. Jego umiejętność odnalezienia się w polu karnym budzi szacunek, choć skutecznością wczoraj na pewno nie grzeszył. Miał jednak ogromnego pecha. Nawet w nieoczywistych sytuacjach był bardzo blisko, ale piłka nie chciała wpaść.

8. Kroos

Ostatnio wchodząc z ławki, Kroos prezentuje się lepiej niż od początku. Z nim na boisku Real jeszcze mocniej docisnął przeciwnika, szybciej przenosił ciężar gry i stwarzał coraz większe problemy Unionowi.

15. Valverde

Zrobił różnicę. Po wejściu praktycznie nie tracił piłek, a w 94. minucie to jego strzał dał w ogóle szansę Realowi na przesądzenie o końcowym rezultacie. To jego strzał z dystansu umożliwił Bellinghamowi strzelenie gola.