Advertisement
Menu
/ www.transfermarkt.pl

Międzynarodowy Real Madryt łączy młodość z doświadczeniem

Przerwa na mecze reprezentacji jest dobrym momentem do przyjrzenia się różnego rodzaju statystykom klubowym, zarówno tym indywidualnym, jak i drużynowym. I tak Real Madryt jest drugim klubem z największą liczbą obcokrajowców w Primera División. Jeśli chodzi zaś o średni wiek kadry, Królewscy plasują się mniej więcej w połowie stawki.

Foto: Międzynarodowy Real Madryt łączy młodość z doświadczeniem
Fot. Getty Images

Dziennikarze i bardziej ortodoksyjni kibice Realu Madryt zwracają co roku uwagę na liczbę hiszpańskich zawodników w kadrze stołecznego zespołu. Są raczej przeciwni globalizacji i woleliby, aby w ich lokalnym zespole grało jak najwięcej rodzimych piłkarzy. Choć jest to ważny aspekt w kwestii identyfikacji z klubem, jak wiemy, obecnie w zespole Los Blancos występuje wielu Madridistas, co Florentino Pérez bardzo często podkreśla. Do klubu trafiają piłkarze, którzy chcą pisać historię Królewskich, nawet kosztem pobierania mniejszych pensji niż mogliby w drużynach angielskich. 

Najwięcej obcokrajowców w La Lidze ma obecnie Sevilla. W zespole z Andaluzji jest na ten moment aż osiemnastu extranjeros. Drudzy w tej klasyfikacji są właśnie Królewskich, w których kadrze jest obecnie piętnastu graczy spoza Hiszpanii. Do tej grupy zaliczają się też tacy piłkarze jak na przykład Vinícius Júnior czy Fede Valverde, którzy choć mają hiszpańskie obywatelstwa, oficjalnie reprezentują inne kraje. Jednak, dla porównania, w zeszłej kampanii w stołecznym zespole było aż o pięciu obcokrajowców więcej. Ostatnie okienko transferowe zmieniło tę statystykę. Na trzecim miejscu omawianego zestawienia plasuje się Atlético z tylko jednym obcokrajowcem mniej niż Los Blancos. Na drugim biegunie znajdują się Athletic (1), Osasuna (4) i Granada (7). Barcelona z kolei jest dokładnie w połowie stawki i ma w swoich szeregach dziesięciu extranjeros

Kluczem do dobrych wyników często jest odpowiednie połączenie młodości z doświadczeniem. Taki model stosuje obecnie Real Madryt, który stawia na wymianę pokoleniową. Pod względem średniej wieku (27,1) plasuje się na jedenastym miejscu w całej La Liga. Na najmłodszych zawodników mogą liczyć trenerzy Valencii (24,4), Realu Sociedad (24,7) i Almerii. Z kolei najbardziej doświadczoną kadrę w lidze mają Atlético, Cádiz i Rayo (wszystkie ze średnią wieku 28,5 roku). Barcelona ze średnią 25,9 jest piątą najmłodszą ekipą. 

Wszystkie informacje opracowane według zestawień z www.transfermarkt.pl.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!