Hiszpanki w finale mundialu, Raso powalczy o brąz

Hiszpanki po golu piłkarki Królewskich awansowały do finału mundialu. Hayley Raso z Australii pozostanie walka o brązowy medal.

Na mundial do Australii i Nowej Zelandii, doliczając najnowsze nabytki Las Blancas, pojechało aż 15 zawodniczek, które reprezentują następujące kraje:

Hiszpania: Misa, Ivana, Olga, Rocío, Teresa, Zornoza, Athenea i Oihane
Francja: Toletti i Feller
Kolumbia: Linda
Brazylia: Kathellen
Dania: Svava i Bruun
Australia: Raso.

W grupie z turniejem pożegnała się Kathellen, bo Brazylia w grupie potrafiła wygrać jedynie z Panamą, a porażka z Francją i remis z Jamajką sprawił, że Canarinhas odpadły z turnieju. W 1/8 finału do domu udały się także Svava i Brunn, których Dania przegrała z Australią po golu Raso, która od nowego sezonu będzie piłkarką Las Blancas. Z kolei w ćwierćfinałach Toletti i Feller uległy gospodyniom z Australii, a Kolumbijka Linda Caicedo przegrała z Anglią, chociaż zaliczyła asystę przy bramce na 1:0. W 1/4 finału najgłośniejszych echem odbiła się seria karnych między Australijkami i Francuzkami, która trwała prawie 20 minut.

W półfinałach Hiszpanki wyszły na prowadzenie dzięki sytuacyjnemu strzałowi Salmy, ale Szwedki odpowiedziały w 88. minucie. Wydawało się, że kolejny raz na tym turnieju obejrzymy dogrywkę, ale już minutę później gola z dystansu po krótkim rozegraniu rożnego zdobyła Olga Carmona z Realu Madryt. Skrót tej końcówki można obejrzeć poniżej. W jedenastce wyszły Teresa i Olga, która była kapitanką zespołu, a z ławki weszła Esther, która po ostatnim sezonie opuściła Las Blancas. W drugim półfinale Hayley Raso wystąpiła od początku, ale nie pomogła gospodyniom w starciu z Anglią, która będzie niedzielnym rywalem Hiszpanek w spotkaniu o złoto.

12:00 Hiszpania vs Anglia

Mecze kobiecego mundialu w Polsce można oglądać na platformie Viaplay. Faworytkami bukmacherów stały się teraz Hiszpanki, tuż za którymi umieszcza się Angielki.

Pierwsze Królewskie niepowołane na ten turniej oraz pierwsze reprezentantki rozpoczęły już przygotowania do sezonu, w którym rozgrywki ligowe ruszą w połowie września.