Francja pokonuje Grecję

Francja pokonała Grecję 1:0 i zanotowała swoje czwarte zwycięstwo w eliminacjach do EURO 2024. Dobre występy zaliczyli Eduardo Camavinga i Aurélien Tchouaméni, którzy znaleźli się w wyjściowej jedenastce Trójkolorowych.

Po dotychczasowych trzech meczach eliminacji do mistrzostw Europy Francuzi mieli na koncie komplet zwycięstw. W swoim czwartym meczu Les Bleus podejmowali u siebie Greków, a w wyjściowej jedenastce znaleźli się Aurélien Tchouaméni i Eduardo Camavinga.

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze Didiera Deschampsa od początku narzucili swoje warunki i to oni głównie utrzymywali się przy piłce. Już w 7. minucie zamieszanie w polu karnym chciał wykorzystać Theo, ale jego strzał został zablokowany. Od samego początku z bardzo dobrej strony pokazywał się Camavinga. 20-latek popisał się kilkoma ciekawymi zagraniami i widać było, że czuł się bardzo swobodnie w środku pola. Grecy mieli niemałe problemy z wyjściem z własnej połowy, ale dzięki dobrej dyspozycji w defensywie udało im się odpierać kolejne ataki Francuzów. Tuż przed przerwą znakomitą okazję miał jeszcze Jules Koundé, ale bramkarz zatrzymał jego uderzenie i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Francuzi dopięli swego na samym początku drugiej połowy. Mavropanos brutalnie faulował Griezmanna w polu karnym, chociaż nie zobaczył czerwonej kartki. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Mbappé, ale oddał słaby strzał i nie pokonał Vlachodimosa. Mateu Lahoz zarządził jednak o powtórzeniu rzutu karnego. Tym razem Kylian nie pomylił się i dał swojej drużynie upragnione prowadzenie.

Od 69. minuty Grecy musieli radzić sobie w dziesiątkę. Kolo Muani wychodził sam na sam i został przewrócony przez Mavropanosa, który musiał opuścić boisko. Gracze Deschampsa mieli jeszcze kilka niezłych okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszy kontratak wyprowadził w 88. minucie Mbappé, ale jego dogranie do Dembélé nie było wystarczająco precyzyjne. Francuzi nie wykorzystali gry w przewadze i ostatecznie jeden gol wystarczył, aby przesądzić o zwycięstwie.

Gospodarze od samego początku dominowali, ale w pierwszej połowie za każdym razem brakowało im ostatniego podania. Po przerwie w końcu objęli prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Bardzo dobre zawody rozegrał Eduardo Camavinga, który pokazywał się do gry i kilka razy napędził akcje swojego zespołu. Często był widziany również na lewej flance. Tchouaméni również zaliczył dobry występ, choć tym razem miał mniej pracy w defensywie. Les Bleus zanotowali czwarte zwycięstwo w tych eliminacjach i pewnie przewodzą w swojej grupie.

Francja – Grecja 1:0 (0:0)
1:0 Mbappé 55' (rzut karny)

Francja: Maignan; Koundé, Upamecano, Konaté, Theo; Tchouaméni, Camavinga; Coman (Dembélé 77'), Griezmann (Nkunku 86'), Mbappé; Kolo Muani (Giroud 86').
Grecja: Vlachodimos; Baldock, Mavropanos, Hatzidiakos, Tsimikas; Kourbelis (Bouchalakis 86'), Siopis (Fountas 66'), Mantalos; Masouras (Koulierakis 71'), Bakasetas (Retsos 71), Giakoumakis (Pavlidis 66).