/ Leszczu, Mateo, ostricz, KRot

Gole Kubo i Casemiro, przegrany finał Jovicia

Takefusa Kubo znów został bohaterem Realu Sociedad, zdobywając zwycięską bramkę w rywalizacji z Almeríą, Fran García zaprezentował się publiczności na Santiago Bernabéu tuż przed swoim powrotem do Madrytu, a Luka Jović poległ w finale Pucharu Włoch. Jak radzili sobie wypożyczeni i sprzedani?

Brahim Díaz (AC Milan)
Milan nie rozgrywał meczu w środku tygodnia. W niedzielę zmierzy się w prestiżowym starciu z Juventusem.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Alavés nie rozgrywało meczu w środka tygodnia. Dziś zmierzy się z Las Palmas.

Endrick (Palmeiras)*
Brazylijczyk całe spotkanie w ramach Copa Libertadores z Cerro Porteño przesiedział na ławce rezerwowych. Palmeiras wygrało 3:0.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W bardzo ważnym dla Getafe wyjazdowym spotkaniu z Getafe Latasa rozpoczynał na ławce, ale bardzo szybko, bo już w 11. minucie, pojawił się na boisku, zmieniając kontuzjowanego Ünala, który zerwał więzadło. Zastąpienie Turka jest bardzo trudne, lecz Juanmi pokazał się z dobrej strony. Może nie czysto piłkarsko czy statystycznie, jednak nie można mu było odmówić zaangażowania i woli walki. Nękał obronę Betisu i zgarnął trochę pochwał za swój występ. Getafe wygrało 1:0.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Reinier (Girona FC)
Całe wyjazdowe spotkanie z Celtą przesiedział na ławce rezerwowych. Girona zremisowała 1:1.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Jego rola w zespole zmalała. W miejsce kontuzjowanego Ünala wszedł Latasa, a Borja przesiedział cały mecz na ławce. Getafe poradziło sobie bez niego i wygrało 1:0.

Casemiro (Manchester United)
Wyszedł od początku na mecz z Chelsea i został jednym z bohaterów tego spotkania. Gra w obronie, jak zazwyczaj, bez zarzutu. Brazylijczyk zanotował aż pięć odbiorów i świetnie wyprowadzał piłkę do kolegów z ofensywy. Oprócz tego zdobył otwierającą bramkę, świetnie odnajdując się w polu karnym już na samym początku meczu. Fenomenalnym podaniem obsłużył też Jadona Sancho, który następnie asystował Martialowi przy drugiej bramce. Manchester United wygrał 4:1 i zakwalifikował się do przyszłorocznej Ligi Mistrzów, a Casemiro rozegrał znakomite zawody.
Ocena WhoScored: 8,1/10
Ocena SofaScore: 7,8/10

Fran García (Rayo Vallecano)**
Miał okazję, żeby zaprezentować się na Santiago Bernabéu, ale to nie był jego dzień. Błysnął raz w ofensywie i jak zwykle dużo pracował na lewej stronie, jednak nie zrobił niczego wielkiego, co mogłoby zapaść w pamięci kibiców. Przy pierwszym golu dla Realu Madryt dał się zaskoczyć i nie był dobrze ustawiony. Rayo przegrało 1:2, chociaż zachowało jeszcze szansę na europejskie puchary.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W środę Fiorentina mierzyła się z Interem w ramach finału Pucharu Włoch, a Serb pojawił się na murawie dopiero w 70. minucie spotkania, gdy jego zespół przegrywał 1:2. Zanotował bardzo słaby występ. W 79. minucie miał dobrą okazję do wyrównania, ale jego uderzenie dobrze zatrzymał Handanovič. Nie popisał się również kilka minut później, gdy z bliskiej odległości uderzał głową, ale nie trafił nawet w światło bramki. Jović ma za sobą fatalne zawody, o których chciałby jak najszybciej zapomnieć. Ostatecznie Fiorentina nie zdołała doprowadzić do remisu i przegrała 1:2. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena SofaScore: 5,7/10

Mario Gila (Lazio)
Lazio nie rozgrywało meczu w środku tygodnia. W niedzielę zmierzy się z Cremonense

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Celtą i zagrał całkiem nieźle. Dwa odbiory i dwa przechwyty, a do tego niezwykle często uczestniczył w grze. Prosił o piłkę cały czas, chętnie brał udział w akcjach ofensywnych i zanotował jedno kluczowe podanie. To było dobre 90 minut Hiszpana, a Girona zremisowała na wyjeździe 1:1.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Bohater Realu Sociedad w starciu z Almeríą. To właśnie Japończyk zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu, gdy tuż przed przerwą popisał się fantastyczną indywidualną akcją i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 62. minucie mógł jeszcze poprawić swój dorobek, ale piłka minimalnie minęła słupek. Stwarzał dużo zagrożenia na prawej flance, a do dwóch oddanych strzałów dołożył jedno kluczowe podanie i trzy udane dryblingi. Kubo ma za sobą bardzo dobry występ, a pełny skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wciąż nie wrócił do gry po kontuzji odniesionej 25 kwietnia w rywalizacji z Osasuną. Przypomnijmy, że od listopada do marca Chust był poza grą również ze względu na uporczywy uraz.

Marcelo (Fluminense)
Z powodu kontuzji nie zagrał w meczu z The Strongest w Copa Libertadores. Fluminense zagrało słabo i przegrało 0:1.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo