City wygrywa, Haaland z rekordem

Manchester City pokonał na wyjeździe Fulham 2:1 i wysunął się na prowadzenie w tabeli Premier League.

Mecz bardzo szybko rozpoczął się od mocnego uderzenia, bo już w trzeciej minucie Manchester City otrzymał rzut karny po faulu na Álvarezie. Jedenastkę oczywiście pewnie wykorzystał Erling Haaland, który strzelił tym samym swojego rekordowego 34. gola w tym sezonie Premier League. Chwilę później jednak było już 1:1, bo bardzo dobre zgranie po długiej piłce wykorzystał Carlos Vinícius i pokonał Edersona strzałem z woleja przy słupku.

Nie trzeba jednak mówić, że ogólnie w meczu dominował Manchester City. Podopieczni Pepa Guardioli zdecydowaną większość czasu utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie okazje, ale mieli problemy albo z wykończeniem, albo z ostatnim podaniem. Problem z nieco cofniętą defensywą Fulham rozwiązał Julián Álvarez, który popisał się naprawdę fenomenalnym strzałem z dystansu. Argentyńczyk wykorzystał nie najlepsze ustawienie golkipera rywali i dał City prowadzenie tuż przed przerwą.

W drugiej połowie obraz meczu nie ulegał zmianie. City wciąż utrzymywało się przy piłce i uderzało na bramkę rywali, nie dopuszczając Fulham pod swoją. Gospodarze oddali tylko dwa uderzenia, a żadne z nich nie było celne. Trzeba jednak powiedzieć, że w ostatnich trzydziestu minutach tempo ogólnie nieco spadło i tak naprawdę nie widzieliśmy już zbyt dużo okazji podbramkowych, ale sporą rolę miała też w tym defensywa Fulham. Pep Guardiola jednak nie mógł odpuścić do samego końca i najważniejsi piłkarze rozegrali pełne 90 minut. Dzięki temu zwycięstwu Obywatele przeskoczyli Arsenal w tabeli. Mają jeden punkt więcej od Kanonierów oraz mecz zapasu. Skrót tego spotkania możecie zobaczyć tutaj.

Fulham – Manchester City 1:2 (1:2)
0:1 Haaland 3' (rzut karny)
1:1 Vinícius 15' (asysta: Wilson)
1:2 Álvarez 39' (asysta: Mahrez)

Fulham: Leno; Tete, Adarabioyo, Ream (28' Diop), Robinson; Reed (76' Lukić), Palhinha; Wilson (76' Solomon), Andreas. (58' Cariney), Reid (76' James); Vinícius.

Manchester City: Ederson; Walker, Dias, Akanji; Rodri, Stones; Mahrez (83' Foden), Álvarez (83' Bernardo), Gündoğan, Grealish; Haaland.