30. kolejka: Barcelona lepsza od Atlético

W hitowym spotkaniu 30. kolejki La Ligi Barcelona pokonała u siebie Atlético Madryt i ponownie odskoczyła Realowi Madryt na 11 punktów. Przewaga Królewskich nad trzecim w tabeli Atlético wynosi 5 oczek.

Real Madryt wygrał wczoraj 2:0 z Celtą Vigo i odskoczył przynajmniej na chwilę Atlético na pięć punktów, a do Barcelony tracił osiem oczek. Wynik dzisiejszego bezpośredniego meczu między tymi drużynami na Camp Nou mógł w pewien sposób naznaczyć najbliższy cel Królewskich w La Lidze.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele poza samym początkiem i końcem tej części spotkania. Już w 45. sekundzie Antoine Griezmann mógł zaskoczyć Marca-André ter Stegena, ale bramkarzowi pomogła poprzeczka. W końcówce Barcelona nieco mocniej przycisnęła rywala i po podaniu Raphinhi Ferran Torres pokonał Jana Oblaka.

Po przerwie gospodarze mieli kilka świetnych okazji, ale albo podejmowali fatalne decyzje pod bramką Atleti, albo byli po prostu nieskuteczni. Ostatecznie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do samego końca i zrobiliu kolejny bardzo duży krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii.

Środa, 26 kwietnia, 22:00 – Rayo Vallecano vs FC Barcelona

Platforma Flashscore oferuje wyniki La Ligi na żywo, terminarz oraz sytuację w tabeli.