Flamengo trzecie na Klubowych Mistrzostwach Świata

Brazylijczycy okazali się lepsi od Egipcjan i wskoczyli na podium klubowego mundialu. Flamengo wygrało 4:2, mimo że przegrywało już 1:2, ale rywale od 69. minuty musieli grać w dziesiątkę.

Jeszcze kilka tygodni temu wszyscy spodziewali się, że Flamengo będzie rozgrywać dzisiaj spotkanie, ale dopiero o godzinie 20:00. Brazylijczycy marzyli o tym, aby zmierzyć się w finale Klubowych Mistrzostw Świata z Realem Madryt, ale doznali wstydliwej porażki z saudyjskim Al-Hilal, które już niebawem powalczy z Królewskimi o tytuł. Drużynie z Rio de Janeiro przypadł więc tylko mecz pocieszenia i gra o trzecie miejsce na klubowym mundialu.

Flamengo okazało się lepsze od środowych rywali Los Blancos i pokonało 4:2 Al-Ahly, ale samo spotkanie obfitowało w wiele ciekawych wydarzeń. Pierwsza część meczu zakończyła się remisowym wynikiem 1:1, ale po przerwie to Egipcjanie byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Ali Maâloul, który pokonał z rzutu karnego Andrija Łunina, tym razem się pomylił, ale dwie minuty później wyręczył go Ahmed Abdel Kader.

Kiedy wydawało się, że zespół z Afryki jest bliżej wygranej, czerwoną kartkę obejrzał Khalid Abdullfatah i od tego momentu zaczęły się problemy. Flamengo najpierw doprowadziło do remisu za sprawą Pedro, a później wyszło na prowadzenie dzięki drugiemu trafieniu Barbosy. W doliczonym czasie gry rywali dobił jeszcze Pedro i to Brazylijczycy mogą pochwalić się tym, że wskoczyli na podium Klubowych Mistrzostw Świata.

Al-Ahly – Flamengo 2:4 (1:1)
0:1 Barbosa 11'
1:1 Abdel Kader 37'
2:1 Abdel Kader 60'