/ Leszczu, Mateo, KRot, Santi01

Bramka Casemiro, asysta Brahima [VIDEO]

Casemiro zdobył bramkę w starciu z Bournemouth, a Brahim zanotował asystę w meczu z Salernitaną. Nie wszyscy jednak mogą ostatnie dni zaliczyć do udanych. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Brahim Díaz (AC Milan)
Miał swój udział w pierwszym zwycięstwie Milanu po powrocie Serie A po mundialu w Katarze. Mistrzowie Włoch pokonali na wyjeździe Salernitanę 2:1, a Brahim zanotował asystę przy bramce na 2:0 autorstwa Sandro Tonalego. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj. Hiszpan był bardzo aktywny szczególnie w pierwszej połowie, w której Rossoneri mieli mnóstwo okazji i powinni strzelić zdecydowanie więcej goli niż dwa. W 60. minucie VAR anulował trzecie trafienie Milanu z powodu 23-latka, który znajdował się na spalonym i absorbował uwagę debiutującego między słupkami Koników Morskich Guillermo Ochoy. Brahim zanotował w tym spotkaniu również trzy kluczowe podania i podawał celnie na poziomie 79,2%. Filigranowy pomocnik powrót do gry w nowym roku może uznać za udany.
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W meczu 1/16 Pucharu Króla Getafe przegrało na wyjeździe z Levante 2:3. Latasa pojawił się na boisku razem z Borją Mayoralem w 73. minucie. W ciągu 20 minut był przy piłce tylko 9 razy, ale zdążył wypracować Mayoralowi bardzo dobrą okazję. Uderzenie starszego kolegi obronił jednak bramkarz gospodarzy. Na tym spotkaniu udział Getafe w tych rozgrywkach dobiegł końca.
Ocena SofaScore: 7,0/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
25-letni napastnik wrócił na Ciutat de València, gdzie grał przez dwa sezony, ale nie będzie tej wizyty miło wspominać. Wszedł na boisko w 73. minucie i mógł pomóc swojej drużynie, ale w dobrej okazji – wypracowanej przez Latasę – z jego strzałem poradził sobie bramkarz. Mayoral ma za sobą dość kiepskie wejście.
Ocena SofaScore: 6,2/10

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk po raz kolejny wyszedł w pierwszym składzie Manchesteru United i po raz kolejny zanotował fantastyczny mecz. Tym razem na Old Trafford zameldowała się ekipa Bournemouth i to właśnie Casemiro rozpoczął strzelanie, świetnie odnajdując się w polu karnym i wykańczając dośrodkowanie z rzutu wolnego. Oprócz tego zanotował dwa odbiory i dwa przechwyty, a także imponował spokojem i pewnością siebie w rozegraniu. Niezwykle przyjemnie jest oglądać w ostatnich tygodniach Brazylijczyka, który rośnie i staje się coraz ważniejszą postacią United niemal z meczu na mecz.
Ocena WhoScored: 7,6/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Fran García (Rayo Vallecano)*
Andoni Iraola pozwolił w Pucharze Króla zagrać zmiennikom. Ten plan się nie powiódł, ponieważ już w 63. minucie przy wyniku 1:0 dla Sportingu Gijón trener poprosił o posiłki swoich kluczowych graczy, którzy siedzieli na ławce rezerwowych, w tym Frana. Ostatecznie rezerwowi też nie pomogli i Rayo przegrało 0:2. Fran zanotował średnie spotkanie, pomagał w rozegraniu piłki, ale nie był skuteczny w ofensywie.
Ocena SofaScore: 6,5/10

Isco
21 grudnia rozwiązał kontrakt z Sevillą i od tamtej pory pozostaje bezrobotny. Od czasu informacji o chęci angażu byłego pomocnika Realu Madryt w Serie A media nie dostarczyły nam nowej porcji plotek na temat jego potencjalnego nowego pracodawcy.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W 16. kolejce Serie A Fiorentina zremisowała u siebie z Monzą 1:1, a Serb przesiedział praktycznie całe spotkanie na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się dopiero w 86. minucie i nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Mario Gila (Lazio)
Nowy rok nie zaczął się dobrze dla Lazio, które przegrało 1:2 z Lecce. Mario z powodu kontuzji nie znalazł się w meczowej kadrze.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Real Sociedad wygrał 1:0 z UD Logroñés w ramach 1/16 finału Pucharu Króla, a Japończyk nie znalazł się w kadrze na to spotkanie.

Marcelo (Olympiakos)
Olympiakos otworzył 2023 rok wyjazdowym zwycięstwem 2:0 z Ionikosem. Marcelo z niewyjaśnionych powodów nie znalazł się w kadrze. Na pewno nie chodziło o kontuzję, ponieważ po ogłoszeniu listy powołanych Brazylijczyk wrzucił w mediach społecznościowych nagranie z treningu z podpisem: Feeling good.

Zawodnik kolejki: Casemiro