Liverpool wygrał z Aston Villą

Liverpool wygrał z Aston Villą w pierwszym meczu Premier League po przerwie na mundial. Pierwszy mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów między The Reds a Królewskimi odbędzie się we wtorek 21 lutego na Anfield.

Liverpool doskonale otworzył spotkanie, bo już w 5. minucie wyszedł na prowadzenie, gdy po ponowieniu rożnego Alexander-Arnold wypuścił za obronę Robertsona, a ten wystawił Salahowi piłkę do pustej bramki. Aston Villa odpowiedziała dwoma dobrymi akcjami, ale najpierw Bailey skiksował, a następnie strzał Watkinsa był za słaby, by pokonać Alissona. The Reds mocno krzywdzili gospodarzy długimi piłkami za obronę, ale na prowadzenie wyszli po kolejnym rożnym, w którym w zamieszaniu Salah znalazł Van Dijka, a ten uderzył celnie po długim rogu. Prowadzenie zespołu Kloppa mogło być do przerwy większe, ale dwie doskonałe sytuacje sam na sam marnował Núñez.

Aston Villa rozpoczęła lepiej drugą połowę i nawet zdobyła bramkę, ale Watkins był na pozycji spalonej. Poza tym stworzyła inne dobre sytuacje, ale albo kiksowała pod bramką Alissona, albo strzelała obok. Liverpool po trudnych minutach odpowiedział sytuacją sam na sam Salaha, ale Egipcjanin trafił jedynie w bramkarza rywali. Gospodarze cały czas nacierali i po kwadransie złapali kontakt dzięki trafieniu głową Watkinsa po wrzutce z gry Luiza.

The Reds długo się bronili, ale kolejną długą piłką wyprowadzili kolejny raz Núñeza do sytuacji sam na sam, ale Urugwajczyk ponownie strzelił obok bramki. Gdy wszyscy szykowali się do nerwowej końcówki, kolejna długa piłka na Núñeza doprowadziła do odbicia piłki przez Olsena, a dopadł do niej wprowadzony dwie minuty wcześniej Bajčetić, który minął bramkarz i zmieścił piłkę w siatce. To ostatecznie złamało ekipę Unaia Emery'ego.

Aston Villa 1:3 Liverpool FC
0:1 Salah 5' (asysta: Robertson)
0:2 Van Dijk 37' (Salah)
1:2 Watkins 59' (Luiz)
1:3 Bajčetić 81'

Aston Villa: Olsen; Mings, Konsa, Young, Digne; Bailey (86', Dendoncker), Kamara (86', Coutinho), Luiz, McGinn; Watkins i Buendia (86', Ings)
Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold (79', Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson (79', Bajčetić), Thiago (66', Keita); Salah, Oxlade-Chamberlain (66', Elliott) i Núñez (88', Doak)
Niewykorzystani zmiennicy: Kelleher; Tsimikas, Carvalho oraz Phillips.

9. Chelsea 14 17:17 21

Stan tabeli zaktualizowany 26 grudnia na godzinę 23:00.

Kontuzjowani i nieobecni w Liverpoolu pozostają:

• Arthur, którego powrót po problemie mięśniowym nie jest określony
  • Luis Díaz, który po operacji kolana ma pauzować do marca
  • Diogo Jota, który przez uraz łydki ma wrócić do gry najwcześniej pod koniec stycznia
  • Curtis Jones, który ma wznowić treningi w najbliższych dniach
  • Roberto Firmino, który po stłuczeniu łydki ma przegapić także mecz z Leicester (30 grudnia)
  • James Milner, który przez uraz mięśniowy uda ma przegapić także mecz z Leicester (30 grudnia)
  • Ibrahima Konaté ma jutro wznowić treningi z drużyną po urlopie po mundialu.

Kolejny mecz The Reds rozegrają w piątek 30 grudnia, gdy o 21:00 zmierzą się z Leicester.