Derby dla Las Blancas!

W meczu 12. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt wygrały na Estadio Alfredo Di Stéfano z Atlético 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w derbach stolicy zdobyła w końcówce Kathellen Sousa.

Początek derbowego starcia stał pod znakiem dużej intensywności. Królewskie mogły wyjść na prowadzenie w 9. minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Esther, ale strzał hiszpańskiej napastniczki zablokowała Santos. W 13. minucie po dwójkowej akcji Naomie Feller z Caroline Weir na bramkę zza linii pola karnego uderzała Francuzka, jednak jej uderzenie wylądowało w koszyczku Gallardo. Piłkarki Realu Madryt nieco spuściły z tonu, co starało się wykorzystać Atleti. W 19. minucie sprytny strzał zza szesnastki w wykonaniu Evy Navarro minimalnie minął bramkę Misy. Tuż przed przerwą przyjezdne miały jeszcze swoją szansę z rzutu wolnego, ale piłka po próbie Santos powędrowała wysoko nad bramką.

Po zamianie stron pierwszą groźną sytuację stworzyły sobie zawodniczki Atlético – w 53. minucie Misa wybroniła sytuację sam na sam z Ajibade. Odpowiedź Królewskich przyszła po nieco ponad kwadransie, kiedy to swoich sił po strzale z dystansu spróbowała Toletii, jednak Francuzka uderzyła zbyt lekko. W końcówce to Las Blancas były intensywniejsze w swoich poczynaniach i to im bardziej zależało na zgarnięciu pełnej puli. W 83. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Teresę piłkę głową do bramki wpakowała bodaj najwyższa na boisku Kathellen, która dała Realowi prowadzenie. Prowadzenie Las Blancas mogła podwyższyć chwilę później Weir, jednak jej próba przelobowania Gallardo z okazała się zbyt lekka i bramkarka Atleti spokojnie wyłapała futbolówkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Królewskie mogły cieszyć się z pierwszej domowej wygranej w derbach w historii (w dotychczasowych czterech rozegranych spotkaniach obie drużyny zwyciężały dwukrotnie, jednak za każdym razem na stadionie przeciwnika). Podopieczne Alberto Torila umocniły się na pozycji wiceliderek Ligi F i w spokoju mogą przygotowywać się do piątkowego spotkania z PSG, którego stawką będzie awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń.

Real Madryt – Atlético Madryt 1:0 (0:0)
1:0 Kathellen 83'

Real Madryt: Misa, K. Robles, Rocío, Toletti, Olga, Esther (Svava, 46’), Weir, Kathellen, Feller (Nahikari, 92’), Zornoza (Teresa, 46’) i Athenea.
Atlético Madryt: Gallardo, Van Dongen, Irene G., Santos (Moraza, 71’), Cinta, Ajibade, M. Cardona, Eva Navarro (Majarín, 71’), Medina (Stasková, 88’), Shei i Lundkvist (Banini, 88’).