/ liverpoolfc.com

Liverpool przegrał sparing z Lyonem

Liverpool przegrał w sparingu w Dubaju z Olympique'em Lyon. Za 11 dni The Reds wznowią oficjalne rozgrywki meczem z Manchesterem City.

Liverpool od wtorku wznowił treningi poprzez obóz w Dubaju, gdzie bierze też udział w sparingowym Dubai Super Cup. W czwartek w tym turnieju Arsenal pokonał 3:0 Lyon, a dzisiaj to The Reds zmierzyli się z Francuzami.

Na mundialu pozostaje Ibrahima Konaté z Francja, a dni wolne po turnieju mają jeszcze Alisson Becker, Fabinho, Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson, Virgil Van Dijk i Darwin Núñez. Urugwajczyk ma dołączyć do grupy już jutro. Kontuzjowani pozostają Diogo Jota i Arthur Melo, których terminy powrotu nie są doprecyzowane. Poza tym Luis Díaz wrócił z obozu do Anglii i przejdzie operację kolana, która wstępnie wykluczy go z gry nawet do końca marca.

Dostępni zawodnicy, wśród których znajdują się również między innymi Mohamed Salah, Roberto Firmino, Andrew Robertson, Thiago, Joe Gomez czy James Milner, zagrali dzisiaj z Lyonem i wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie po golu Carvalho. Po kwadransie mogło być 2:0, ale rzut karny zmarnował Salah. Po 30 minutach boisko opuścił Elliott i na razie diagnoza jego problemów nie jest znana, ale Klopp zapewnił, że zawodnik czuje się dobrze i raczej udało się uniknąć poważniejszego problemu. Przed przerwą do remisu doprowadził Lacazette, a w drugiej połowie już ze zmiennikami na boisku Francuz zdobyli kolejne dwie bramki.

Dodatkowy punkt w turnieju za serię rzutów karnych, która odbywa się na tym turnieju niezależnie od wyniku meczu, zdobył Lyon, który wygrał 5:3 po pudle Ramsaya. Do rozegrania pozostają we wtorek starcie Arsenalu z Milanem i w piątek Liverpoolu z Milanem.

Liverpool FC 1:3 Olympique Lyon
1:0 Carvalho 14'
1:1 Lacazette 41'
1:2 Barcola 65'
1:3 Lacazette 82'

Liverpool FC: Kelleher (Adrian, 46'); Milner (Corness, 61'), Matip (Phillips, 46'), Gomez (Chambers, 61'), Robertson (Tsimikas, 46'); Bajčetić (Clark, 46'), Thiago (Keita, 61'), Elliott [Frauendorf, 29' (Ramsay, 46')], Carvalho (Oxlade-Chamberlain, 46'), Salah (Doak, 61'), Firmino [Stewart, 61' (Cain, 73')].

Liverpool do Anglii wróci 17 grudnia i oficjalnie grę po mundialu wznowi w czwartek 22 grudnia meczem 1/8 finału Pucharu Ligi na wyjeździe z Manchesterem City. Ekipa Kloppa do gry w Premier League wróci 26 grudnia wyjazdowym meczem z Aston Villą. Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów między Liverpoolem a Realem Madryt odbędzie się 21 lutego na Anfield.