Skromne zwycięstwo Chorwacji, asysta Modricia

W przedmundialowym sparingu Chorwacja pokonała Arabię Saudyjską 1:0. Luka Modrić wszedł na boisko w drugiej połowie i zapisał na koncie asystę.

W sparingu rozgrywanym w Rijadzie Chorwacja pokonała Arabię Saudyjską 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Kramarić, a piłkę w ładnym stylu podał mu Modrić, chociaż trzeba przyznać, że w tej akcji dużą pracę wykonał zawodnik Hoffenheimu. Luka rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w drugiej połowie. Po jego wejściu Chorwaci trzykrotnie trafili do siatki, ale dwie bramki nie mogły zostać uznane z powodu spalonego.

Chorwacja nie wyszła na boisko w najmocniejszym zestawieniu i jej gra też pozostawiała wiele do życzenia, co mogło wynikać z nastawienia zawodników. Arabia Saudyjska to wykorzystała i stworzyła sobie więcej okazji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie gospodarze strzelali znacznie częściej. Były to głównie uderzenia z dystansu, ale i tak Livaković musiał się o wiele bardziej napracować niż Al-Owais.

Po zmianie stron Chorwacja zaczęła się prezentować nieznacznie lepiej i strzeliła zwycięską bramkę przy udziale Luki Modricia. Jednak Arabia Saudyjska też miała swoje okazje, z których najlepsza zakończyła się trafieniem w słupek. Z pewnością Chorwaci nie chcieli w tym spotkaniu pokazywać wszystkiego, co przygotowują na mundial, ale nie był to dobry mecz w ich wykonaniu,

Arabia Saudyjska – Chorwacja 0:1 (0:0)
0:1 Kramarić 82’ (asysta: Modrić)

Arabia Saudyjska: Al-Owais, Al-Shahrani, Al-Bulaihi (Tambakti 46’), Al-Amri, Abdulhamid, Al-Malki (Al-Hassan 79’), Kanno (Nasser Al-Dawsari 80’), Salem Al-Dawsari, Al-Faraj (Al-Abed 68’), Al-Buraikan (Bahebri 80’), Al-Shehri (Asiri 61’).

Chorwacja: Livaković, Stanišić, Lovren (Vida 58’), Erlić, Barišić, Sučić (Kovačić 46’), Brozović (Modrić 65’), Majer, Pašalić (Perišić 65’), Petković (Kramarić 58’), Vlašić (Oršić 46’).