Juvenil A w finale Pucharu Króla

Real Madryt U-19 pewnie pokonał w półfinale Pucharu Króla rówieśników z Betisu. Madrytczycy aż pięciokrotnie trafiali do siatki.

Juvenil A w sobotę powalczy o młodzieżowy Puchar Króla. Blancos bardzo pewnie awansowali do finału, pokonując w półfinale Betis aż 5:0. Gole strzelali Lorenzo, Manuel Ángel, Obrador, Manu i Nakai. Rywalem madrytczyków w decydującym spotkaniu będzie Espanyol, który poradził sobie z Celtą Vigo. Oba półfinałowe potyczki były rozegrane na stadionie Anxo Carro w Lugo. Ten obiekt w sobotę ugości również finalistów. Początek finału o 12:30. Będzie go można oglądać na Realmadrid TV.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z szansami po obu stronach. Real Madryt zdołał wyjść na prowadzenie po trafieniu Lorenzo. Manuel Ángel dośrodkował z prawego skrzydła, Bruno Iglesias uderzył prosto w bramkarza, ale Lorenzo zdążył z dobitką. Świetnie w tej sytuacji zachował się Manuel Ángel, który był motorem napędowym akcji madrytczyków w pierwszej części rywalizacji.

W drugiej połowie dominacja Realu Madryt była już niepodważalna. Zaczęło się od podwyższenia prowadzenia. Gonzalo podał do Manuela Ángela, który zdążył oddać strzał, zanim dopadł do niego interweniujący obrońca. Dziesięć minut później było 3:0. W tej sytuacji wyraźnie było widać, że szczęście sprzyja madrytczykom. Odbijana piłka spadała pod nogi zawodników Królewskich, a po strzale Obradora odbiła się jeszcze od rywala, przez co García-Alejo był bez szans.

Betis postawił wszystko na jedną kartę i naraził się na kontrataki, które Real Madryt wyprowadzał bardzo skutecznie. W 80. minucie akcję wykończył Manu uderzeniem z pierwszej piłki po podaniu Bruno Iglesiasa. Całe spotkanie zakończyło się pięknym golem Nakaiego. Japończyk znakomicie wykonał rzut wolny, po którym arbiter zakończył spotkanie.

Betis – Real Madryt 0:5 (0:1)
0:1 Lorenzo 23’
0:2 Manuel Ángel 50’ (asysta: Gonzalo)
0:3 Obrador 60’
0:4 Manu 80’ (asysta: Bruno Iglesias)
0:5 Nakai 93’ (rzut wolny)

Betis: García-Alejo, Vázquez, Sierra, Félix, Pleguezuelo, Enrique (Manu Morillo 63'), Peregrina (Álex 68'), Ortiz (Sorroche 63'), Cantarero (Carlos León 68'), Dani Pérez (Assane 84'), Marcos Fernández.

Real Madryt: Diego Piñeiro, Álex Jiménez (Ferrán 46’), Calleja, Asencio, Marvel, Obrador (Manu 64'), Villar, Manuel Ángel (Édgar 75'), Bruno Iglesias, Gonzalo (Nakai 75'), Lorenzo (Salazar 64').