31. kolejka: Sevilla wygrywa w doliczonym czasie gry

Sevilla wygrała z Granadą w meczu otwierającym 31. kolejkę La Ligi. Ekipa Julena Lopeteguiego przegrywała, a potem straciła gola na remis w 88. minucie, ale potrafiła ostatecznie zdobyć 3 punkty i wrócić na pozycję wicelidera.

Mecz na Sánchez Pizjuán rozpoczął się do dobrej gry Granady, która została nagrodzona golem po uderzeniu z dystansu. Sevilla miała problem z tworzeniem okazji, ale ostatecznie doprowadziła do wyrównania jeszcze przed przerwą dzięki bramce głową Diego Carlosa po dośrodkowaniu na drugi słupek. Po tym trafieniu mecz był dosyć wyrównany w dobrych okazjach, chociaż gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce. Granada mogła wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie to Sevilla przełamała rywala poprzez długie zagranie Rakiticia do znajdującego się na styku z obrońcą Corony, która zgrał piłkę do Ocamposa, a ten uprzedził bramkarza i wepchnął futbolówkę do siatki.

Ekipa Lopeteguiego do końca drżała o wynik, ale przy różnych sytuacjach ratował ją słupek oraz bramkarza Bono. Ostatecznie wiara Granady doprowadziła w 88. minucie do remisu po rzucie rożnym, w którym najwyżej w środku pola karnego wyskoczył Víctor Díaz. Wydawało się, że Sevilla upadła, ale walka do końca pozwoliła jej strzelić zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry po zbyt krótkim wybiciu gości w zamieszaniu w polu karnym. Do piłki przed szesnastką dopadł Papu Gómez, dośrodkował do Rakiticia, ten zgrał do Rafy Mira, a ten z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Gości w 100. minucie dobił Papu Gómez, wykańczając dobrą drużynową akcję gospodarzy.

Sevilla wróciła tymczasowo na drugie miejsce, ale w sobotę może wyprzedzić ją Atlético, a w niedzielę Barcelona. Za tydzień z kolei Andaluzyjczycy podejmą Real Madryt!

W tej kolejce w sobotę przyjdzie czas dla ekip z Ligi Mistrzów. Najpierw swoje spotkanie rozegra piąty Betis, a następnie Atlético Madryt zmierzy się z osiemnastą Mallorcą, która do bezpiecznego miejsca traci 2 punkty. O 18:30 Villarreal zagra z ósmym Athletikiem, dla którego to ostatnia szansa na włączenie się do walki o puchary. Dzień zamkną Królewscy, którzy podejmą czternaste Getafe, które ma 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. Barcelona zagra dopiero w niedzielę i wystąpi na boisku dziewiętnastego Levante.