Pewne zwycięstwo koszykarzy

Real Madryt zdołał przerwać złą passę i wysoko pokonał Fuenlabradę. Rywale byli w stanie nawiązać rywalizację tylko w pierwszej kwarcie.

Real Madryt przerwał złą passę i po pięciu kolejnych porażkach w lidze w WiZink Center zdołał odnieść zwycięstwo, pewnie pokonując Fuenlabradę. Wynik nie może dziwić, patrząc na pozycje obu zespołów w tabeli, ale jednak forma Królewskich w ostatnim czasie jest trochę niewiadomą. Jedno z najlepszych spotkań w barwach Blancos rozegrał Heurtel (21 punktów, 6 asyst). Do tego statystyczne double-double zaliczył Deck (16 punktów, 10 zbiórek), a dwucyfrową zdobyczą punktową mogą się też pochwalić Tavares i Yabusele (po 14 oczek).

Królewscy rozpoczęli mecz od serii 11:2. Od razu na wysokie obroty wskoczyli Hanga i Deck. Później do głosu doszła Fuenlabrada, która odwdzięczyła się serią 12:2 i jedyny raz w całym spotkaniu znalazła się na prowadzeniu. Real Madryt ożywił się po wejściu Heurtela i zaczął wyraźnie dominować na parkiecie, górując nad rywalami niemal w każdym aspekcie (22:18).

W drugiej części uaktywnił się Poirier, a ciągle znakomicie prezentował się Deck. Real Madryt zaczął uciekać Fuenlabradzie, która odbijała się od madryckiej defensywy. Podopieczni Laso mieli też ogromną przewagę pod tablicami, mimo że w tym fragmencie Tavaresa nie było na parkiecie. Odpowiadali za to Poirier oraz Deck. Królewscy zaliczyli kilka naprawdę bezbłędnych momentów i na przerwę schodzili z komfortowym prowadzeniem (45:31).

Po zmianie stron Real Madryt już całkowicie kontrolował mecz i ani na chwilę tej kontroli nie stracił. Na parkiet wrócił Tavares, który w duecie z Yabusele siał postrach dla rywali pod koszem. Fuenlabradzie brakowało argumentów. Jedynie Emegano próbował walczyć, ale był w tym osamotniony. Przewaga cały czas była znaczna, momentami przekraczająca 20 punktów (67:49).

Taka zaliczka sprawiła, że ostatnia kwarta była już tylko formalnością i okazją, by trochę odpuścić. Kluczowi zawodnicy powędrowali na ławkę, a szansę, chociaż bardzo krótką, otrzymał również Núñez. Fuenlabrada wykorzystała rozluźnienie gospodarzy, by trochę poprawić wynik, co udało się w niewielkim stopniu. Pewne zwycięstwo Realu Madryt przed wylotem do Aten na mecz z Panathinaikosem.

92 – Real Madryt (22+23+22+25): Williams-Goss (4), Hanga (5), Deck (16), Tavares (14), Yabusele (14), Causeur (2), Núñez (0), Heurtel (21), Rudy (2), Poirier (8), Llull (0), Taylor (6).

77 – Fuenlabrada (18+13+18+28): Emegano (16), Samar (6), Alexander (3), Meindl (18), Cheatham (14), Zheng (3), Macoha (1), Ristić (12), López (0), Novak (0), Milosavljević (4), Bagayoko (0).