Francja U-21 wygrywa, 85 minut Camavingi

Eduardo Camavinga rozegrał dziś 85 minut w wygranym przez Francję U-21 1:0 meczu z Macedonią Północną.

Pierwsza połowa nie była zbyt emocjonująca. To Francuzi mieli przewagę, choć można było odnieść wrażenie, że praktycznie nie są zainteresowani atakowaniem rywali. Głównie rozgrywali piłkę w ataku pozycyjnym, z którego jednak niewiele faktycznie wynikało. Przez pierwsze 45 minut obejrzeliśmy jedynie trzy strzały i, jakżeby inaczej, żółtą kartkę, którą otrzymał Camavinga za zbyt ostry atak na rywala. Po niezwykle nudnej połowie piłkarze udali się do szatni, a widzowie mogli jedynie mieć nadzieję, że gdy wrócą, będą prezentowali nieco odważniejszy futbol.

Od pierwszych minut drugiej odsłony zbyt wielkich zmian jednak nie widzieliśmy. Młodzi Francuzi wydawali się mieć nieskończoną wręcz cierpliwość, podczas gdy gospodarze głównie starali się utrzymać przy piłce i odpocząć chwilę, gdy tylko mogli. W składach zachodziły zmiany, ale ostatecznie to nieco szczęścia doprowadziło do bramki dla gości. Po akcji gości jeden z defensorów Macedończyków próbował wybić futbolówkę, ale na tyle niefortunnie interweniował, że ta trafiła pod nogi Kalulu, a prawy obrońca pewnie umieścił ją w siatce.

Dla Francji jest to więc zwycięstwo, które praktycznie zapewnia im udział w młodzieżowych Mistrzostwach Europy, bo nad trzecią w tabeli ekipą mają już dziesięć punktów przewagi. Camavinga zanotował dość dobre spotkanie i został zmieniony w 85. minucie, ale nie były to też dla niego zbyt wymagające zawody. Najważniejsze, że wraca do Madrytu zdrowy i w dobrym humorze. Najpewniej do treningów wróci pojutrze i będzie dostępny na mecz z Granadą.

Macedonia Północna U-21 – Francja U-21 0:1 (0:0)
0:1 Kalulu 75'

Francja U-21: Meslier; Kalulu (79' Gusto), Saliba, Badiashile, Truffert; Camavinga (85' Chotard), Caqueret, Diop (68' Le Fée); Adli (79' Thuram), Kalimuendo, Cherki (68' Ngoumou).