Dzisiejsze okładki

Wygrana Realu Madryt i remis Barcelony to główne tematy na niedzielnych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Dziesięć nad Barçą!” – MARCA wskazuje, że Real Madryt wykorzystuje potknięcie Katalończyków. Królewscy mogli rozbić Rayo z grającym na gwiazdorskim poziomie Kroosem, ale cierpieli w końcówce po golu Falcao.

Na dole w sekcji ligowej: Aspas podrzuca „prezencik” Xaviemu – Barcelona wygrywała 0:3, a Celta doprowadziła do remisu w 96. minucie; Ansu Fati doznał kontuzji i w jego miejsce do reprezentacji powołano Raúla De Tomása; terapia na Mestalla – rozkręcająca się Valencia podejmuje zranione Atlético; derby Sewilli z europejskim posmakiem – Betis i Sevilla na najwyższym poziomie; wyniki i terminarz na niedzielę.

Na górze reklama Sport Weekend Sevilla, który dziennik zorganizuje od 12 do 14 listopada oraz specjalny dodatek z tej okazji.

AS

„Lider z dwoma twarzami” – AS podaje, że Real zasnął na pierwszym miejscu po miażdżeniu Rayo przez godzinę i cierpieniu w końcówce. Strzelali Kroos, Benzema i Falcao. Królewscy odskakują Barcelonie na 10 punktów.

Na górze: Xaviego przyjął zimny prysznic – Aspas doprowadził do remisu w 96. minucie meczu, w którym Barcelona prowadziła 0:3 do przerwy; kontuzji doznali Ansu (De Tomás zastępuje go w reprezentacji), Nico i Eric García; nowy trener zostanie zaprezentowany jutro.

Na dole w sekcjach piłkarskich: ligowy terminarz; Griezmann i Savić na ratunek Atlético; derby po europejskim dołku – zmiany w Betisie i braki w Sevilli, która zagra bez Navasa i En Nesyriego.

Poza tym na dole: Mercedes z pierwszym rzędem w Meksyku – Bottas wygrał kwalifikacje do wyścigu F1 w Meksyku przed Hamiltonem i Verstappenem, a Sainz ruszy 6.; Acosta wystartuje 14. do wyścigu Moto3, ale zostanie mistrzem, jeśli wyprzedzi Foggię o 5 punktów.

Mundo Deportivo

„Xavi ma pracę” – Mundo Deportivo podsumowuje, że nowy trener napotka zranioną drużynę, która po prowadzeniu do przerwy 0:3 dała rywalom doprowadzić do remisu. Seria problemów fizycznych: Ansu, Nico i Eric skończyli z urazami i lista nieobecnych powiększa się do 11.

Na górze: Xavi jest już w domu – przyleciał do Barcelony z pełną ambicją – „Jesteśmy Barçą, a najlepszy klub na świecie musi wygrywać”.

Na dole: triumf Espanyolu przed derbami, a Luis Enrique powołał De Tomása; Królewscy cierpieli w końcówce pomimo zdominowania spotkania; ciężki test dla drużyny Simeone.

Sport

„Witaj” – Sport przekazuje, że przyleciał z Xavim z Kataru. Xavi wylądował w Barcelonie z rodziną i swoim sztabem, by rozpocząć etap w roli trenera Blaugrany. Hiszpan pochodzący z Terrassy już wziął się do roboty i wczoraj obejrzał Barcelonę B na stadionie Johana Cruyffa.

„Masz dużo pracy!” – Barcelona pozwoliła doprowadzić do wyrównania po trzech golach w pierwszej połowie, a Ansu, Eric i Nico doznali kontuzji.

Na dole: Real Madryt wygrał po cierpieniu; stadion Espanyolu pozostaje fortecą. Do tego na górze felietony o: tym, że Xavi to wiele nadziei i wiele obowiązków; pytaniu czy wolność Xaviego jest warta wpływów ze sparingu?; tym, że piłkarze mało trenują, a doznają większej liczby kontuzji.