Piłkarki pokonują Athletic

Piłkarki Realu Madryt pokonały Athletic Bilbao 1:0 i zanotowały trzecie z rzędu zwycięstwo u siebie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła w 15. minucie Marta Cardona.

Podopieczne Davida Aznara były lepsze od przeciwniczek i zdominowały spotkanie. W 15. minucie meczu gospodynie wykorzystały swoją pierwszą okazję na zdobycie bramki. Świetne prostopadłe podanie na lewym skrzydle otrzymała Sofia Jakobsson, która wyłożyła piłkę jak na tacy na piąty metr Marcie Cardonie. Hiszpanka urwała się defensywie Athleticu, dołożyła nogę i mieliśmy 1:0.

Dziewczyny objęły prowadzenie i potrafiły zarządzać meczem. Baskijki szukały wyrównania głównie po stałych fragmentach gry. Po zamianie stron przyjezdne zwiększyły intensywność, jednak Las Blancas dążyły do podwojenia prowadzenia. W 56. i 58. minucie pudłowała Kosovare Asllani. W 66. minucie odgryźć spróbowały się piłkarki Athleticu, jednak strzał z dystansu Eunate minął światło bramki.

Z biegiem minut obie drużyny starały się strzelić gola, jednak brakowało wykończenia. W ostatnim kwadransie swoich okazji nie wykorzystały Cardona i Jakobsson. W końcówce mecz się otworzył, jednak defensorki Realu Madryt wytrzymały napory Athleticu. Tym samym piłkarki Realu Madryt zanotowały trzecie domowe zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu awansowały na 5. lokatę w klasyfikacji Ligi Ibredrola. Pełną tabelę możecie zobaczyć tutaj. W najbliższy weekend piłkarki Aznara zagrają na wyjeździe z Betisem.

Real Madryt - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)
1:0 Marta Cardona (15')

Real Madryt: Misa, K. Robles, Peter, Kaci, M.Oroz (Claudia, 96’), Asllani (Thaisa, 73’), Jakobsson, M. Cardona (Samara 89’), Ivana, Teresa (J. Martínez 76’) i M. Corredera.
Athletic: A. de la Nava, Moraza, Naroa, Valdezate, Y.Corres (Nekane, 62’), M.Unzué (Eunate 64’), Oihane (J.Ibáñez, 89’ ), Istillart, L. García, Erika Vázquez (Cirauqui 87’) i V. Gimbert.