Ramos zmarnował dwa rzuty karne [VIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii nie poradziła sobie dziś ze Szwajcarią i zremisowała w Bazylei 1:1. Dwóch rzutów karnych nie wykorzystał kapitan, Sergio Ramos. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Marco Asensio.

Luis Enrique zdecydował się na wiele zmian w jedenastce, a jedną z najważniejszych była obecność Sergio Ramosa, który w poprzednim spotkaniu wszedł w samej końcówce. Hiszpania nie mogła jednak wejść na odpowiedni poziom przez całą pierwszą połowę. Stworzyła tylko jedną niezłą okazję, którą zmarnował Ferran Torres. Gospodarze byli przy piłce rzadziej, ale przynajmniej potrafili zagrozić bramce Unaia Simóna. Pierwsza próba Xherdana Shaqiriego zakończyła się interwencją bramkarza.

Przy drugiej okazji Szwajcarów Simón był już bezradny. Za Embolo poza swoją strefę wyszedł Sergio Ramos, który później był spóźniony. Nie pomógł w tej sytuacji też Sergio Reguilón, jednak napastnik Szwajcarów dograł w pole karne, a akcję zamknął doskonałym strzałem Remo Freuler. Na to Hiszpania nie potrafiła odpowiedzieć i na więcej trzeba było czekać do drugiej połowy.

Po przerwie jednym z bohaterów mógł zostać Sergio Ramos. W 55. minucie wybił piłkę z linii bramkowej i uratował swój zespół od utraty drugiego gola. Już w następnej akcji obrońca znalazł się w polu karnym rywali, gdzie wywalczył jedenastkę. Sam do niej podszedł, ale uderzył słabo. Yann Sommer wyczuł jego intencje i popisał się dobrą interwencją. Pod koniec meczu w polu karnym gospodarzy faulowano wprowadzonego z ławki Álvaro Moratę i Ramos dostał szansę na rehabilitację. Uderzył jednak jeszcze gorzej niż za pierwszym razem i Sommer ponownie mógł cieszyć się z wygranej w tym pojedynku.

W jednej z ostatnich akcji meczu wreszcie na lewym skrzydle pokazał się Sergio Reguilón, który dograł piłkę do wbiegającego w pole karne Gerarda Moreno. Napastnik Villarrealu po chwili zrobił to, co nie udało się Ramosowi i pokonał Sommera. Hiszpania straciłą punkty i spadła na drugie miejsce w grupie 4, jednak dla niej w Lidze Narodów nic nie jest jeszcze stracone. W ostatnim spotkaniu zmierzy się z Niemcami i jeśli wygra, wejdzie do Final Four.

Szwajcaria – Hiszpania 1:1 (1:0)
1:0 Freuler 26' (asysta: Embolo)
1:1 Gerard Moreno 89' (asysta: Reguilón)

Szwajcaria: Sommer; Elvedi, Akanji, Rodríguez; Fernandes, Freuler, Xhaka, Zuber (72' Steffen); Shairi (72' Sow); Embolo (90'+1' Mehmedi), Seferović (84' Omeragić).
Hiszpania: Simón; Roberto, Ramos, P. Torres, Reguilón; Busquets (72' Koke), Merino (81' Gerard Moreno), Fabián (56' Morata); Ferran, Olmo (73' Canales), Oyarzabal (73' Traoré).