Porażka Chorwacji, kluczowy odbiór Modricia

Chorwacja przegrała w Szwecji w ramach meczu Ligi Narodów, ale jej honorowy gol pozwala jej wyprzedzać dzisiejszych rywali i na ten moment unikać spadku do Dywizji B. Kluczową rolę w jego zdobyciu odegrał Luka Modrić, który zaliczył pełne spotkanie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze i gdyby Kulusevski czy Larsson mieli lepiej nastawione celowniki, powinni prowadzić już po kilkunastu minutach. Po 20. minucie kontrolę przejęli Chorwaci, ale stać było ich tylko na kilka minut dobrej gry. Szwedzi z czasem wrócili na połowę rywala i w końcu trafili do siatki po akcji wyprowadzonej od swojego bramkarza oraz świetnym zachowaniu Kulusevskiego w polu karnym. Prowadzenie po rzuci rożnym w doliczonym czasie gry pierwszej części podwyższył stoper Danielson.

Goście wyszli z agresywnością na drugą połowę, ale mocy starczyło im na 20 minut, w czasie których nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji. Po tym okresie doskonałą okazję mieli za to Szwedzi, ale Berg będąc niepilnowanym w polu karnym fatalnie spudłował. Kiedy wydawało się, że Chorwaci są całkowicie bezsilni i rozgrywają kolejne akcje bez celu, odbiór Modricia na połowie rywala napędził akcję, która zakończyła się dośrodkowaniem i po zamieszaniu trafieniem samobójczym.

Luka Modrić rozegrał średni mecz, typowy z tego sezonu w klubie przy występie od pierwszej minuty. Kilka razy błysnął na tle rywala swoją techniką, na końcu jego odbiór pozwolił wyprowadzić akcję na gola, który może okazać się kluczowy w walce o utrzymanie w Dywizji A.

Szwecja 2:1 Chorwacja
1:0 Kulusevski 36' (asysta: Lustig)
2:0 Danielson 45' (asysta: Larsson)
2:1 Danielson 82' (bramka samobójcza)

Szwecja: Olsen; Lustig, Lindelof, Danielson, Bengtsson; Olsson, Ekdal, Larsson, Forberg; Berg i Kulusevski (74', Claesson)
Chorwacja: Livaković; Uremović (41', Juranović), Pongračić (77', Melnjak), Ćaleta-Car, Barišić; Kovačić (77', Rog), Modrić; Brekalo (77', Petković), Vlašić, Perišić; Budimir (63', Pašalić).

W pierwszym meczu tych ekip Chorwacja wygrała 2:1, więc przy równych punktach i bilansie bezpośrednim na dzisiaj wyżej znajdują się Chorwaci dzięki większej liczbie bramek strzelonych. W drugim spotkaniu Francja wygrała z Portugalią, dzięki czemu mistrzowie świata zapewnili sobie awans do turnieju finałowego. W ostatniej serii spotkań Chorwacja podejmie Portugalię, a Francja Szwecję. To te starcia rozstrzygną o spadku do Dywizji B.