Krótki epizod Varane'a, słaby mecz Francji

W meczu towarzyskim Finlandia pokonała Francję 2:0 na Stade de France. Raphaël Varane pojawił się na boisku w 80. minucie.

Reprezentacja Francji mierzyła się dziś na Stade de France z Finlandią. Didier Deschamps postawił na wielu zmienników, a opaskę kapitańską powierzył etatowemu rezerwowemu, czyli Steve'owi Mandandzie.

Obie bramki dla gości padły w pierwszej połowie. W 28. minucie ogromny błąd w środku pola popełnił Moussa Sissoko, a po chwili Marcus Forss znalazł się w znakomitej sytuacji do pokonania Mandandy i jej nie zmarnował. Finowie nie zaczęli się bronić po tym trafieniu i już po trzech minutach podwyższyli prowadzenie. Świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Onni Valakari.

Francja grała dość dziwne spotkanie, ponieważ oddawała inicjatywę Finlandii i czekała na swoją szansę. Nie miała nawet większego posiadania piłki, choć… goście oddali przez cały mecz tylko dwa strzały. Trójkolorowi byli jednak wybitnie nieskuteczni. Nie pomogło im wejście Anthony'ego Martiala czy Antoine'a Griezmanna. W końcówce na murawie pojawił się też Raphaël Varane, jednak nie był zmuszony właściwie do ani jednej trudniejszej interwencji.

W najbliższych dniach Francja powalczy o awans do Final Four Ligi Europy. Ma tyle samo punktów co Portugalia i w sobotę zagra z nią w bezpośrednim meczu. Trzy dni później zmierzy się u siebie ze Szwecją.

Francja – Finlandia 0:2 (0:2)
0:1 Forss 28' (asysta: Karjalainen)
0:2 Valakari 31' (asysta: Kauko)

Francja: Mandanda; Dubois (71' Aguilar), Zouma, Lenglet (80' Varane), Digne; Sissoko, Pogba (57' Kanté), N'Zonzi, Thuram; Giroud (57' Martial), Ben Yedder (57' Griezmann).
Finlandia: Joronen; Väisänen, Ojala (67' Toivio), O'Shaughnessy, Hämäläinen; Niskanen (67' Alho), Valakari (75' Taylor), Schüller (80' Pukki), Kauko; Forss, Karjalainen (66' Kamara).