/ as.com

Trzecie zwycięstwo piłkarek

Zawodniczki Realu Madryt kontynuują dobrą passę. Wygrały trzecie spotkanie z rzędu. Dziś po trudnym meczu pokonały na wyjeździe Eibar 3:1.

Piłkarki Realu Madryt nie przestają wygrywać. Od pierwszej wygranej w historii klubu utrzymują bardzo dobre tempo. Dziś po raz trzeci z rzędu zdobyły komplet punktów. Bohaterką dzisiejszego meczu z Eibarem została Kosovare Asllani, autorka dwóch bramek z rzutów karnych. Wynik meczu na 3:1 ustaliła za to Marta Cardona, która zaczęła mecz na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie Las Blancas nie radziły sobie dobrze, a po 45 minutach bezbramkowy rezultat należało traktować jako dość szczęśliwy. Podopieczne Davida Aznara kompletnie nie kontrolowały spotkania, a w ataku nie potrafiły zrobić różnicy.

Trener postanowił coś zmienić już w przerwie. Marta Cardona zmieniła Jessicę Martínez, jednak pierwszy gol nie był efektem akurat tej decyzji trenera. Po dośrodkowaniu Kenti Robles sędzia wskazała na jedenasty metr, a stamtąd nie pomyliła się Kosovare Asllani. Szwedzka napastniczka miała później jeszcze jedną szansę z rzutu karnego i znów się nie pomyliła. Ponownie odgwizdano przewinienie przez zagranie ręką jednej z zawodniczek Eibaru.

Mimo wszystko rywlalki Królewskich wcale się nie poddały i udokumentowały to golem kontaktowym. Thembi Kgatlana otrzymała podanie z prawej strony i uderzyła w okienko. Na szczęście piłkarki Realu Madryt też nie spoczęły na laurach i dzięki wprowadzonej z ławki Marcie Cardonie ustaliły wynik spotkania na 3:1.

Kolejne trzy punkty na pewno cieszą, jak również forma strzelecka Kosovare Asllani, która obecnie ma najwięcej trafień w całej lidze. Piłkarki Realu tracą tylko trzy punkty do liderek z Atlético, choć trzeba pamiętać o tym, że trzecia Barcelona ma dwa zaległe mecze i tylko jedno straty (bramki 21:0). Las Blancas znów mogą być jednak z siebie bardzo zadowolone.

SD Eibar Femenino – Real Madryt 1:3 (0:0)
0:1 Asllani 47' (rzut karny)
0:2 Asllani 55' (rzut karny)
1:2 Thembi 69'
1:3 Marta Cardona 79'

Eibar: Malena Mieres; Gantxegui, Aizpurua, Queralt, Ruth; María Llompart (46' Mar), Sheila; Honoka, Carla (50' Thembi); Ane Campos (46' Arena), Arola Aparicio.
Real Madryt: Misa; Kenti, Peter, Ivana, Marta Corredera; Thaisa, Kaci; Jakobsson (89' Lorena), Olga Carmona; Jessica Martínez (46' Marta Cardona), Asllani.