Bayern gromi, Real zagra z Fenerbahçe

Hat-trick Thomasa Müllera

Real Madryt przegrał dziś na Allianz Arena z Tottenhamem i czekał na rywala w meczu o trzecie miejsce turnieju Audi Cup. Tuż po tym jak zawodnicy Zinédine'a Zidane'a i Mauricio Pochettino zeszli z boiska, weszli na nie gracze Bayernu Monachium i Fenerbahçe. Przez nieco ponad 20 minut kibice mogli zastanawiać się, czy Bayern będzie miał duże problemy, ale po kilku akcjach wszystko było już pewne.

Na pewno złą wiadomością dla fanów Bawarczyków jest potencjalny uraz Serge'a Gnabry'ego, którego w 20. minucie zmienił Thomas Müller. Z drugiej strony wychowanek Bayernu spisał się wzorowo. Jeszcze przed przerwą zdobył dwa gole (w tym jeden z karnego), a po wznowieniu gry skompletował hat-tricka. Z jednej strony przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna i oczywista, z drugiej zaś praktycznie wszystko, co uderzali w światło bramki, trafiało do siatki.

Tempo meczu zdecydowanie zmalało po przerwie, a jeszcze bardziej po 60. minucie, gdy spore zmiany przeprowadził też Niko Kovač. Bayern oddał nieco inicjatywę, a Fenerbahçe nie wyglądało na drużynę, która w 45 minut mogłaby przegrywać 0:5. Dobry znajomy Bayernu z Bundesligi, Max Kruse, zmniejszył rozmiary porażki, jednak wciąż licznie zgromadzeni w Monachium tureccy kibice mogli być zawiezeni postawą swoich ulubieńców.

Real Madryt przegrał dziś z Tottenhamem i jutro czeka go potyczka ze zdecyowanie najsłabszym rywalem podczas pretemporady. Fenerbahçe pokazało dziś nawet mniej niż Los Blancos w potyczce ze Spurs. Po dzisiejszym występie Turków można z pełną świadomością stwierdzić, że jutro Królewscy POWINNI odnieść pierwsze zwycięstwo od 5 maja. No chyba że chcecie liczyć karne w meczach towarzyskich…

Bayern Monachium – Fenerbahçe SK 6:1 (5:0)
1:0 Sanches 22' (asysta: Lewandowski)
2:0 Goretzka 28' (asysta: Coman)
3:0 Müller 31'