Hiszpania mistrzem Europy do lat 19

Sukces <i>La Rojity</i>

Hiszpania odniosła kolejny sukces w młodzieżowym futbolu. Tym razem sięgnęła po mistrzostwo Europy w kategorii do lat 19. La Rojita zwyciężyła w turnieju, w którym ostatni raz tryumfowała w 2015 roku. We wczorajszym finale wygrała z Portugalią po dwóch trafieniach Ferrana Torresa. Jeśli chodzi o występy madridistas, to w podstawowym składzie znalazło się ich dwóch – Moha oraz Antonio Blanco. Pierwszy z nich opuścił boisko w końcówce, natomiast drugi grał do ostatniego gwizdka. Do tego na kilka minut na murawie zameldował się Víctor Chust.

Początek spotkania był dosyć wyrównany i obie strony nie stwarzały żadnego zagrożenia, nie licząc prób strzałów z dystansu. Z upływem czasu przewaga Hiszpanii stawała się coraz wyraźniejsza. W 31. minucie Antonio Blanco znalazł się w dobrej sytuacji, lecz posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. To było dla Portugalii ostrzeżenie, a już chwilę później La Rojita znalazła się na prowadzeniu. Na listę strzelców wpisał się Ferran Torres. W takiej sytuacji Hiszpanom grało się łatwiej, ale do końca pierwszej połowy na boisku działo się niewiele.

Kilka minut po zmianie stron było już 2:0 i ponownie strzelcem bramki został Ferran Torres. Portugalia starała się zdobyć kontaktowego gola, ale nie potrafiła stworzyć żadnego zagrożenia. Seria zmian również nie przyniosła rezultatów. Wyraźnie było widać, że zwycięzca turnieju jest już znany i nic nie mogło wydrzeć wygranej z rąk Hiszpanów. Ostatnie minuty również nie przyniosły większych emocji i La Rojita mogła świętować kolejny tytuł. W kadrze zwycięskiej drużyny znalazło się czterech madridistas, chociaż tylko Antonio Blanco i Moha grali regularnie. Víctor Chust i Miguel Gutiérrez większość czasu spędzili na ławce rezerwowych.

Portugalia – Hiszpania 0:2 (0:1)
0:1 Ferran Torres 34’
0:2 Ferran Torres 51’ (asysta: Miranda)

Portugalia U-19: Celton Biai, Costinha, Loureiro, Cardoso, Tavares, Diogo Capitão, Vitor Ferreira (Costa 64’), Fábio Vieira (Daniel Silva 75’), João Mário (Gouveia 57’), Félix Correia (Gomes 76’), Ramos.

Hiszpania U-19: Tenas, Víctor Gómez, Eric García, Guillamón, Miranda, Antonio Blanco, Moha (Mollejo 87’), Sergio Gómez (Barrenetxea 80’), Ferran Torres (Víctor Chust 90’), Bryan Gil, Abel Ruiz (Marqués 90’).