Oceny zawodników po meczu z Borussią Dortmund

Real Madryt wygrał u siebie z Borussią Dortmund 5:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Przy obu golach nie miał nic do powiedzenia, a jego realna praca zaczęła się nieco później. Imponującymi interwencjami popisał się przy strzałach Brandta (przy 0:2) i Beiera (przy 2:2), dzięki czemu umożliwił pozostałym robienie swojego z przodu. Courtois wpuścił dwa gole, ale i tak jest jednym z bohaterów.

17. Lucas Vázquez

Zachowanie Lucasa przy pierwszym i drugim golu to podręcznikowy przykład tego, jak nie należy się zachowywać w defensywie. Jego zaangażowanie w ofensywie zostało jednak docenione przez los. Przy golu na 3:2 zagrał dość przypadkową klepkę z Brandtem i sam dał Realowi prowadzenie. Wcześniej w ofensywie wiele rzeczy mu nie wychodziło, ale tak jak zespół, Lucas pokazał wczoraj niebywały charakter.

3. Militão

Być może mógł zachować się lepiej przy drugim golu, ale na pewno nie był głównym winnym w tej sytuacji. Militão dobrze wszedł w mecz i posyłał dobre długie piłki i był dość skuteczny w obronie.

22. Rüdiger

Przy pierwszym golu pozwolił na nieco zbyt dużo Guirassy’emu, ale warto też docenić klasę i zachowanie rywala, który w świetny sposób wypracował bramkę. Rüdiger nadrobił jednak to z nawiązką: strzelił pierwszego gola dla Realu, dając wyraźny sygnał do remontady.

23. Mendy

Był jedynym piłkarzem pierwszej jedenastki, który zakończył to spotkanie bez strzału czy kluczowego podania, co dość dobrze oddaje jego możliwości i chęci ofensywne. Zarówno przy pierwszym golu, jak i drugim był nieco pogubiony. W drugiej połowie grał nieco wyżej, ale konkretów nadal brakowało.

8. Valverde

Bardzo często szykował się do strzałów z dystansu, ale przy wielu zawodnikach w obronie rywala było trudno o znalezienie odpowiedniej pozycji. Tradycyjnie poświęcał się w defensywie, zwłaszcza pod nieobecność dwójki Francuzów ze środka pola, ale tym razem inni błyszczeli bardziej. Nie zszedł jednak poniżej pewnego poziomu.

10. Modrić

W pierwszej połowie grał tak jak cały zespół. Był nieobecny, nieskoncentrowany, nie miał pomysłu. W drugiej było już dużo lepiej, a najlepiej przy golu Viniego na 2:2. To dogranie Modricia do Mbappé otworzyło drogę do bramki. Dołożył swoje trzy grosze do remontady.

11. Rodrygo

Trochę za często stara się być poprawny i unikać strat, co bolało przede wszystkim w pierwszej połowie. Później było jednak widać poprawę także w jego ruchach i mowie ciała. Jeszcze w pierwszej połowie z rywalem na plecach świetnie zabrał się z piłką, ale na drodze do trafienia stała poprzeczka. Trzeba też go pochwalić za akcję z utrzymaniem piłki w boisku przed trafieniem na 3:2, którą niestety przypłacił urazem.

5. Bellingham

Klątwa bramkowa trwa, bo trudno inaczej uzasadnić jego akcje z 35. i 37. minuty, gdy najpierw w świetnej sytuacji uderzył prosto w Kobela, a potem po nie najlepszym przyjęciu piłka odbiła się od poprzeczki. Jak zwykle dołożył pracę na całym boisku, co zobaczyliśmy też przed golem na 4:2, gdy zaliczył odbiór, który później stał się asystą.

7. Vinícius

Jeszcze przed skompletowaniem hat-tricka zasługiwał na ogromne komplementy. Zaczął swój koncert dość późno, bo dopiero w 35. minucie zobaczyliśmy zalążki takiego występu. Świetne podanie do Bellinghama nie skończyło się golem, więc w drugiej połowie Vini wziął wiele spraw na siebie. O ile nad trafieniem na 2:2 trudno się zachwycać, o tyle dwa kolejne gole zasługują na wielkie słowa uznania.

9. Mbappé

Zaliczył kolejne spotkanie bez błysku. Dołożył jednak konkret. Przy wyniku 0:2 zrobił swoje na prawej stronie, co dało bramkę Rüdigera. Poza tym jednak było go trochę za mało.