9. kolejka: Barcelona wygrywa i utrzymuje dystans

Barcelona wygrała z Deportivo Alavés 3:0 w ramach 9. kolejki Primera División i utrzymała swoją przewagę w lidze. Jak obecnie wygląda sytuacja w tabeli?

Robert Lewandowski po golu strzelonym w meczu z Deportivo Alavés. (fot. Getty Images)

Tak naprawdę mecz na Mendizorrozie został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Hattrick Lewandowskiego skompletowany już w 32. minucie spotkania sprawił, że Deportivo Alavés było na deskach. Po jednym z kontrataków do siatki trafił Toni Martínez, ale arbiter odgwizdał spalonego, a była ta sytuacja, która mogła jeszcze wprowadzić emocje w tym meczu. Druga połowa była dużo spokojniejsza. Imponująca była liczba spalonych, na których Barcelona łapała dziś swoich rywali, kasując jakiekolwiek ich próby ofensywne. Ostatecznie Katalończycy bez większych problemów dowieźli prowadzenie 3:0 i utrzymali swoją przewagę na szczycie tabeli La Ligi.

Dziś jeszcze Girona pokonała Athletic 2:1 po naprawdę niezłym meczu, w którym jednak nie brakowało błędów. Ten wynik pozwala podopiecznym zbliżyć się na dwa punkty do strefy europejskich pucharów, a Athletic, choć nadal na wysokim miejscu, to ponownie traci dystans do rywali. Przed nami jeszcze derby Sewilli i bardzo ciekawie zapowiadające się starcie w San Sebastián, gdzie Real Sociedad podejmie Atlético Madryt.

Mecze La Ligi w Polsce obejrzycie w serwisie CANAL+ online.