Oceny zawodników po meczu z Lille

Real Madryt przegrał na wyjeździe z Lille 0:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Lille oddało trzy celne strzały w dwóch akcjach. W pierwszej z nich dwukrotnie Łunin poradził sobie z Jonathanem Davidem, ale w tej ostatniej – z rzutu karnego – nie miał szans.

2. Carvajal

Niezrozumiały i nielogiczny występ Carvajala. Trudno jego zagrania rozbijać na części pierwsze, ale zwyczajnie nie można grać w ten sposób. Mnóstwo niedokładności, proste błędy i… tyle. To on nie pokrył też Davida przy pierwszej groźnej okazji Lille.

3. Militão

Nie zagrał dramatycznego meczu, ale niczym się też nie wyróżnił. Zszedł w drugiej połowie po tym, jak starł się z rywalem.

22. Rüdiger

Nie był pewny w obronie i rozegraniu, a w końcówce pełnił rolę napastnika. Miał nawet bardzo dobrą okazję, ale bramkarz poradził sobie z jego uderzeniem głową. Minus za całkowicie niepotrzebny faul przed rzutem wolnym dla Lille, który zakończył się karnym i golem, a także za zachowanie pod bramką rywala, gdy już z żółtą kartką na koncie zaatakował rywala. To mogło skończyć się drugą żółtą kartką, wyrzuceniem z boiska i osłabieniem zespołu nie tylko we wczorajszym meczu, ale także kolejnym z Borussią Dortmund.

23. Mendy

Niepoważny występ Mendy'ego. Niechlujny w obronie, niechlujny w ataku, zbyt wolny, by pomóc w ofensywie. Zjazd do bazy już w przerwie nie dziwiłby nawet w przypadku braku zmiennika.

14. Tchouaméni

Był na boisku, trochę popracował w obronie, ale niczym nie błysnął. Wydarzeniem meczu w jego wykonaniu była zmiana pozycji i przejście na środek obrony w drugiej połowie. Tam dalej było tak samo: był na boisku, popracował w obronie i niczym nie błysnął.

6. Camavinga

Szkoda, że przytrafiła mu się tak duża wpadka przy rzucie karnym. Gdyby nie to, pewnie byłby mocnym kandydatem na najlepszego zawodnika Realu w tym meczu, a tak musi wziąć na siebie największą winę za stratę gola.

8. Valverde

Biegał i tyle. Pod kątem czysto piłkarskim nie zaprezentował niczego więcej. Dużą część meczu grał jako prawy pomocnik czy nawet prawoskrzydłowy, a zakończył mecz bez strzału czy kluczowego podania.

5. Bellingham

Najlepszy piłkarz Realu przez pierwsze 10 minut. Potem po prostu był na boisku, ale grał jak cała reszta. Zaliczył sporo niewymuszonych strat, ale w końcówce i tak mógł doprowadzić do remisu, ale bramkarz poradził sobie z jego uderzeniem z bliska.

16. Endrick

Sam stworzył sobie najlepszą okazję w pierwszej połowie i sam koncertowo ją zmarnował. Przez około godzinę dał radę wykonać 6 podań (ale wszystkie celne!). Przed nim jeszcze sporo nauki.

7. Vinícius

Sporo strat, mało skuteczności, niewiele chęci typowego dla niego parcia do przodu. Pod nieobecność Rodrygo czy Mbappé można było się spodziewać, że weźmie na siebie jeszcze większą odpowiedzialność, ale nic z tego nie wyszło. W końcówce to po jego odbiorze i dośrodkowaniu bardzo dobrą okazję mieli po kolei Arda Güler, Rüdiger i Bellingham.

20. Fran García

Wszedł w przerwie i może w teorii nie było to głupie. W praktyce Fran grał niewiele lepiej, niż zagrałby przedstawiciel czwartej drużyny Realu Madryt (Juvenil A). Ani jednego celnego dośrodkowania i zero zagrożenia. Przy wyniku 0:1 od niego też trzeba oczekiwać więcej.

10. Modrić

Dał niezłą zmianę i miał swój udział w większej dominacji Realu w końcowych minutach. Zaliczył 3 kluczowe podania (najwięcej w zespole).

9. Mbappé

39 minut, 17 kontaktów z piłką, 7 strat, 0 strzałów i 0 kluczowych podań. Tym razem liczby nie kłamią: wszedł, ale równie dobrze mógł nie wchodzić. Szkoda go było fatygować do Lille.