Juvenil A przegrał z Lille

W 2. kolejce Ligi Młodzieżowej Real Madryt przegrał z Lille 1:2. Królewscy przespali ostatnie minuty pierwszej połowy i dwa razy dali się wtedy zaskoczyć.

Álvaro Arbeloa. (fot. Getty Images)

Drużyna Realu Madryt do lat 19 wróci z Lille na tarczy. Królewscy w końcówce pierwszej połowy otrzymali dwa ciosy od rywali i nie zdołali już odrobić strat. Druga połowa w wykonaniu podopiecznych Arbeloi była znacznie lepsza niż pierwsza. Udało się raz pokonać Merzouka i były okazje, żeby wyrównać, lecz za każdym razem czegoś brakowało. Ta porażka sprawiła, że Real Madryt spadł do dolnej połowy tabeli.

Real Madryt dobrze rozpoczął mecz, ale efektem był tylko strzał Yáñeza w sam środek bramki. W 19. minucie Królewscy stracili dwóch zawodników. Aimar miał rozcięty łuk brwiowy po uderzeniu od rywala, za które sędzia powinien pokazać Imbondo czerwoną kartką. Skończyło się na żółtym kartoniku. Oprócz Aimara z powodu kontuzji murawę opuścił Fortea. Później do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić gospodarze. W 31. minucie Álvaro González popisał się efektowną interwencją. Nie miał za to nic do powiedzenia później, gdy w polu karnym znakomicie zachował się Diaoune, dając Lille pierwszego gola. Francuzi poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą Ayodele podwyższył prowadzenie.

Arbeloa przeprowadził jedną zmianę w przerwie i na drugą połowę Królewscy wyszli z lepszym nastawieniem. Zaczęli bardziej naciskać na obronę Lille, co przyniosło efekt w 57. minucie, kiedy Daniel Yáñez zdobył kontaktową bramkę. Po tym trafieniu gospodarze przeprowadzili serię zmian. Madrytczycy dalej przeważali, ale brakowało strzałów. Lille ograniczyło się tylko do bronienia. Real Madryt miał kilka okazji, przy czym doskonałą szansę w 88. minucie zmarnował Roi Torres. Piłka dotarła do niego w polu karnym, lecz jego uderzenie odbiło się od słupka. Chwilę później bardzo dobrze uderzał Cristian David, ale jeszcze lepiej interweniował Merzouk. Mimo desperackich prób do samego końca, nie udało się zmienić niekorzystnego wyniku.

Lille – Real Madryt 2:1 (2:0)
1:0 Diaoune 40’
2:0 Ayodele 43’ (asysta: Lachaab)
2:1 ñez 57’ (asysta: Pol Durán)

Lille: Merzouk, Lucea, Cossier (Traoré 62’), Bonnechère, Mbamba-Muanda, Faiz (Fokam 74’), Imbondo, Baret (Apkakou 62’), Diaoune, Lachaab (Goffi 62’), Ayodele (Akalé 67’).

Real Madryt: Álvaro González, Fortea (Roi Torres 19’), Valdepeñas, Aguado, Mesa (Liberto 75’), Yáñez, Izan, Pol Durán (Pol Fortuny 58’), Roberto Martín, Aimar (De Llanos 19’), Barroso (Cristian David 46’).