Oceny zawodników po meczu z Espanyolem

Real Madryt wygrał u siebie z Espanyolem 4:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Zdecydowanie częściej Courtois ratuje drużynę niż drużyna jego, ale wczoraj akurat wydarzyło się to drugie. Zawalił w sytuacji przy golu na 0:1 i trudno szukać jakiegokolwiek usprawiedliwienia. Poradził sobie z jedynym celnym strzałem rywala, ale nie zachował czystego konta i może mieć pretensje głównie do siebie.

2. Carvajal

Jego strzelecka forma trwa w najlepsze. Wczoraj grał dość przeciętnie, ale w ważnym momencie był właściwym miejscu we właściwym czasie. Chwilę później zszedł z boiska z urazem.

14. Tchouaméni

Wrócił na pozycję stopera i dobrze się spisał. Nie miał dużo roboty z napastnikami Espanyolu, którzy byli co najwyżej tłem i tak kiepsko spisującej się drużyny. Nic szczególnie nie zawalił i ostatecznie zaliczył spotkanie bez większej historii, co dla gracza na tej pozycji raczej jest pochwałą.

3. Militão

Zmiana pozycji Tchouaméniego wpłynęła też na niego, ponieważ rozpoczął spotkanie jako lewy stoper. Był bardzo aktywny w rozegraniu, oddał aż trzy strzały, ale w najlepszej swojej sytuacji podjął złą decyzję o poszukaniu Mbappé. Poza tym spisywał się jednak solidnie.

20. Fran García

W ofensywie był aktywniejszy niż Carvajal (poza golem), a jego zagrania mogły sprawić kłopot graczom Espanyolu. Najlepszym z nich było dośrodkowanie do Ardy Gülera, który odgrywał jeszcze do Mbappé. Szkoda, że w drugiej połowie jego uderzenia zostały zablokowane, ponieważ swój niezły występ mógł udokumentować trafieniem. W obronie nie miał dużo pracy.

8. Valverde

Real znów zagrał bez typowego defensywnego pomocnika, więc Valverde musiał znów myśleć i biegać za dwóch. I jak zwykle dobrze się w tym odnalazł. Plus za uderzenie z 58. minuty, po którym padł gol na 1:1, a także za kilka kluczowych interwencji w obronie.

10. Modrić

Real grał tak, jak sobie tego życzył Modrić. W fazie ofensywnej trudno mu cokolwiek zarzucić. Pokazywał się do gry, rozrzucał piłkę, posłał aż 6 kluczowych podań. Można oczekiwać nieco więcej w defensywie (0 udanych interwencji), ale w przypadku takiej jakości z piłką przy nodze i przy takim wyniku można na to nieco przymknąć oko. W starciach z ważniejszymi rywalami trzeba jednak będzie wymagać więcej.

5. Bellingham

Aktywny z przodu, aktywny z tyłu, udział przy bardzo ważnym golu na 1:1, gdy zaczął od odbioru i wypracował trafienie Carvajala. Poza tym tradycyjnie harował w środku pola. Gra w piłkę nie przeszkodziła mu też w poprawnej interpretacji postawy arbitra.

15. Arda Güler

W pierwszej połowie był wyróżniającą się postacią, ale brakowało mu wykończenia, szczęścia lub… pomocy ze strony kolegów. Bardzo przytomnie odegrał do Mbappé po wrzutce Frana, sam też miał dobrą okazję do zdobycia bramki, ale uderzył zbyt lekko. Później nieco przygasł, a przy golu dla Espanyolu zaspał. Real pokazał się z najlepszej strony, gdy nie było go już na boisku…

11. Rodrygo

Zaczął mecz na lewej flance, ale najbardziej pomógł drużynie, gdy musiał poszukać miejsca gdzie indziej po wejściu Viniego. I je znalazł w najlepszy możliwy sposób. Starszy z Brazylijczyków słusznie zbiera pochwały za podanie do Rodrygo, ale i on doskonale przewidział zagranie kolegi z zespołu i je wykończył. Ważne trafienie w meczu, po którym na pewno nikt nie powinien zapomnieć o R.

9. Mbappé

Na 31 strzałów Realu Madryt Mbappé miał udział w ponad połowie z nich. Oddał aż 9 uderzeń (6 celnych, 2 niecelne, 1 zablokowane) i zaliczył 7 kluczowych podań. Na gola musiał jednak czekać do samego końca i rzutu karnego. Na razie rozczarowuje swoim brakiem skuteczności, ale jego aktywność nadal robi wrażenie. Musi jednak dołożyć do tego gole i… lepsze czucie piłki. W pierwszej połowie wyraźnie brakowało mu tego drugiego.

7. Vinícius

Wszedł w 55. minucie przy wyniku 0:1, jego drużyna skończyła spotkanie ze zwycięstwem 4:1, a on sam strzelił gola i zaliczył świetną asystę. Czego chcieć więcej? Bez wątpienia było to najlepsze jego spotkanie w tym sezonie.

17. Lucas Vázquez

Otrząsnął się po słabiutkiej połowie ze Stuttgartem. Wszedł za Carvajala i niemal wszystko robił poprawnie lub dobrze. Wszystkie jego podania były celne, zaliczył też dwa kluczowe zagrania. Grał ofensywnie, z tyłu nic nie przeciekało. Właśnie tego oczekujemy od takiego zmiennika.