/ Chiringuito

Undav: Karny Rüdigera na Touré? To nigdy nie jest karny

W programie Chiringuito analizowano sytuację z doliczonego czasu gry drugiej połowy i potencjalny rzut karny dla Stuttgartu. Sytuację w strefie mieszanej wyjaśnił jeden z zawodników gości.

Starcie Antonio Rüdigea El Bilalem Touré. (fot. Movistar+)

Do zdarzenia doszło w 92. minucie przy wyniku 2:1 dla Realu Madryt, gdy przy dośrodkowaniu w pole karne Antonio Rüdiger zablokował łokciem skaczącego El Bilala Touré. Sędzia kazał wznowić grę od bramki, ale telewizyjne Chiringuito tą kontrowersyjną jego zdaniem akcją otworzyło swój nocny program. Po chwili reporter Edu Aguirre złapał w strefie mieszanej Deniza Undava, który obejrzał powtórkę tej akcji i wydał swoją ocenę sytuacji:

Chcę zapytać cię o ostatnią minutę. Czy Rüdiger zrobił karnego na El Bilalu Touré?
Nie, nie, to nie jest karny. W tych sytuacjach dzieją się takie rzeczy. To lekkie popchnięcie, ale dla mnie to nie jest karny. Tyle... Mogę zobaczyć?

[pokazuje powtórkę na telefonie] Tak, to właśnie ta akcja. Co myślisz?
Nie, nie, nigdy karny. Nie. To nigdy nie jest karny. W polu karnym zawsze jest kontakt. To za mało, by dać takiego karnego. Świetna decyzja sędziego.